banner461
banner195

MHP İl Başkanı Taşçı'dan Ailelere Önemli Çağrı

Yaz tatili dolayısyla Kur’an Kursları haftabaşında öğretime başlayacak. MHP İl Başkanı Göksel Taşçı konuya dikkat çekmek için yaptığı basın açıklamasında yeni neslin daha sağlam bir gelecek kurmasının İslam şuuru ve bilinciyle yetişmesine bağlı olduğunu söyledi.

MHP İl Başkanı Taşçı'dan Ailelere Önemli Çağrı
20 Haziran 2014 Cuma 19:57

banner143
banner134

 Taşçı açıklamasında “İslam ahlakı ve İslam şuuru ile donatılmış bir neslin  yetişmesi için  Kur’an öğrenmek en önemli ve en öncelikli vazifemiz olmalıdır.  Kur’an ı okumak ve okuduğu Kur’anı hayatına tatbik etmek, İslam üzere yaşamaktır.

Neslimizin Kur’an öğrenmesi ailelerin birinci derecede üzerinde duracağı hususlardandır. 

Okullarımızda alınan bilim, kültür, kabiliyetlerin yanı sıra manevi olarak da donanımlı gençler nesiller  yetiştirme gayretinde olalım.
Okulların tatile girmesi ile birlikte açılan Kur’an kurslarına çocuklarımızı gönderelim.  İlim ve irfan sahibi nesillerin yetişmesine vesile olalım.
Kur’anın ilk ayeti olan “oku” emrine riayet ederek manevi hazzı  yaşayalım.
Aailelerden gerekli hassasiyetin gösterilmesi temennisi ile saygılarımı sunarım.” dedi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ihh nevşehir gönüllüleri - 4 yıl önce
sayın başkanım, bu önemli konudaki hassasiyetinize katılmamak mümkün değil..neslimiz islamsız ve ahlaki yozlaştırmanın tuzağındayken hep birlikte sağlam nesil yetiştirmek için çaba sarfetmeliyiz..
Avatar
milliyetci muhafezakar - 4 yıl önce
Bir akp li olarak başkanın bu açıklamasından dolayı tebrik ediyorum
Avatar
Uçhisarlı - 4 yıl önce
bir vatandaş olark sayın il başkanı sizi tebrik ediyorum.canı günülden katılıyorum bi sizinle tanışmöak isterim.dinimizden uzaklaşamayız uzaklaşırsak başımıza sıkıntılar gelir.duyarlılığınızdan memnun kaldım.allah razi olsun teşekkürler
Avatar
Soner eryilmaz - 4 yıl önce
Baskanim Allahim yar ve yardimci olsun.Dinimizi yasayamadigimiz bu ulkede bizim dinimizi bilmemeden geciyor,bu yuzden cagriniz cok manidardir.