banner461
banner195

MHP İl Başkanı Taşçı'dan Okul Müdürlerinin Görevden Alınmasına Tepki

MHP Nevşehir İl Başkanı Göksel Taşçı yaptığı yazılı basın açıklamasında Nevşehir'de 64 Okul Müdürünün görevine son verilme olayını şu sözlerle değerlendirdi...

MHP İl Başkanı Taşçı'dan Okul Müdürlerinin Görevden Alınmasına Tepki
29 Ağustos 2014 Cuma 15:50

banner143
banner134
Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğine göre, 4 yıllık görev sürelerini dolduran Okul Müdürleri, 100 puan üzerinden, Öğretmen ve diğer paydaşları ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince değerlendirmeye tabi tutulmuş ve 21 Ağustos ta, MEB Okul ve Kurum Yöneticilerinden geçerli puanları alanları açıklamıştır. Değerlendirmeler sonucunda 75 puan ve üzerinde puan alanların görevlendirmeleri uzatılmış, bu puanın altında kalanların ise yöneticilik görevleri sona ermiştir.

İlimizde de yürütülen bu uygulama neticesinde hakkaniyete tamamen aykırı vicdanları sızlatan bir tablo ortaya çıkmıştır. Onlarca yıldır okul müdürlüğü yapan eğitimcilerin liyakatlerine bakılmaksızın yöneticilik görevlerine son verilmiştir. Değerlendirmenin nasıl yapıldığı muamma iken yöneticiliğine son verilen eğitimcilerin tek ortak noktasının Türk Eğitim Sen üyesi olmaları ise asıl kriterin ne olduğunu gözler önüne sermektedir.

Son mevzuatla yürürlülüğe giren bu uygulamada ilimizde 117 okul yöneticisi değerlendirilmeye tabi tutulmuş ve 64 kişinin görevine son verilmiştir. Bu 64 kişiden 57’sinin Eğitim Bir Sen üyesi olmaması yapılan kıyımın gerçek amacını göstermektedir.

Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir İl Başkanlığı olarak bu uygulama yürürlülüğe girmeden Temmuz ayında bizzat İl Valimiz Mehmet Ceylan’a yapılacak olan görevlendirmelerin liyakat ve hakkaniyet ölçüleri içinde yapılması gerektiği hususu ve arzusu dile getirilmiş ancak umutlarımız boşa çıkmıştır. 

Tüm cumhura başkanlık yapacağını ifade eden Sayın Erdoğan’ın daha görevine başlamadan ülkenin en ücra köşelerinde bile yandaşı olmayana yaptığı bu kıyım, gelecek günlerin de işaretçisi olmuştur. Devletin başı, kendini kayıtsızca alkışlamayanı sindirmeyi ve imha etmeyi kendine görev edinmiştir.

Doğru bildiğini korkmadan, çekinmeden söyleyen ve dimdik ayakta duran memleket sevdalıların mücadelesi dün olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir. Buna şüphe yoktur. Anasının ak sütü gibi kendine helal olan hakları ellerinden türlü oyunlarla ellerinden alınan herkesin yar ve yardımcısı Yüce Allah(cc)’tır. Bu meyanda, şerefi ve haysiyeti ile onlarca yıllık görevine bir çırpıda son verilen Türk Eğitimcilerinin yanlarında olduğumuzu belirtir, başlattıkları hukuk mücadelesinde adaletin yerini bulmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim. 

MHP Nevşehir İl Başkanı Göksel Taşçı


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
EĞİTİMCİ - 4 yıl önce
geç kalinmiş bi̇r uygulama.
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
geç bunları geç
Avatar
ali geçer - 4 yıl önce
yaw.o makamdan alınan müdürler oraya sanki imtihan yetenekle atandılarda.adam 40 senedir müdür.oğlu kızıda müdür ohh ne ala mualllaa.
Avatar
millet - 4 yıl önce
adam gibi işini yapacaklar o zaman ihanetin bedeli az bile bunlara tüm işten kovmak lazım
Avatar
nevşehr - 4 yıl önce
yapılan haksızlığa boyun eğmemek lazım. adaletten haktan bahsedenler kul hakkına yenik düşmüştür. sınavla müdürlük atamasını kaldıranların cezası ağır olacaktır ilahi adalet mahşerde hesabını soracaktır.
Avatar
oğuzhan - 4 yıl önce
Olumsuz yorum yapan arkadaşlar bilgisizliğinizi ortaya koymayın bu insanlar tamamı çeşitli aşamalarla oraya geldiler çalışmadılarsa denetim görevi yerine getirilir ve görevden alınır.Burası cadır devleti deyil.Herkes kafasına göre yönetemez bu düşünce ile sizler bundan sonra başınıza gelecek her şeye laik olacaksınız.l
Avatar
yumurtacı - 4 yıl önce
benim müdürüm.oğlumun müdürü.torunumun müdürü.inanmayan baksın bazı okul müdür
Avatar
HADİ ORADAN EKMALETTİN - 4 yıl önce
zorunami gi̇tti̇ ekmaletti̇n gi̇tte chp li̇lerle beraber ağlaşin nasil olsa kanki̇si̇ni̇z