banner461
banner195

MHP Nevşehir'de 'KILIÇ' Sesleri

Milliyetçi Hareket Partisinde Nevşehir Belediye Başkanlığı için Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) kurucu Rektörü olan Filiz Kılıç ismi ortaya atıldı.

MHP Nevşehir'de 'KILIÇ' Sesleri
29 Kasım 2018 Perşembe 11:44

banner143
banner134

Milliyetçi Hareket Partisinde Nevşehir Belediye Başkanlığı için Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) kurucu Rektörü olan Filiz Kılıç'ın ismi ortaya atıldı.

Nevşehir'e Bayan Eli Değecek!

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi bayrağını bugünlere kadar başarıyla getiren Nevşehir'in kızı Eski Rektör Prof.Dr. Filiz Kılıç'ın 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde MHP'den aday olacağı ifade ediliyor. MHP'nin aday olarak göstermesi ve seçilmesi halinde Nevşehir'e ilk defa bir Bayan Belediye Başkanı olacak. 

Bu gelişmeler üzerine Nevşehir'in yine sevilen isimlerinden MHP Aday adayı Özden Taşğın'ın Belediye Başkan Aday adaylığından çekildiği ifade edildi.

Prof. Dr. Filiz Kılıç Kimdir ?
Prof. Dr. Filiz Kılıç Kimdir ? Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörüdür .

1964 yılında Avanos’ta doğdu. Hacettepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını tamamladı. 1987 yılında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladığı Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde 1995 yılında yardımcı doçent, 2005 yılında da profesör unvanını almaya hak kazandı. Gazi Üniversitesi Türk Kültürü ve Hacı Bektaş Veli Araştırma Merkezi Müdürlüğü, GÜADEK (Gazi Üniversitesi Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Kurulu) üyeliği, Yönetim Kurulu Üyelikleri, Bölüm Başkan Yardımcılığı, Proje başkan ve yardımcılıkları görevlerinde bulundu. Bazı televizyon ve radyo programlarının hazırlanmasında katkıları oldu. 2008 yılında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi kurucu rektörlüğüne atandı. Rektörlük süresi dolduğu için 10.3.2017 tarihinde Cumhurbaşkanlığı tarafından atanan Prof. Dr. Mazhar Bağlı’ya görevini teslim etti. Evli ve iki çocuk annesidir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.