banner461

MHP'li Başkan Erdoğan'a Destek İçin İstifa Etti

Niğde’nin Değirmenli kasabasında Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Belediye Başkanı Yıldıray Tok ve 7 meclis üyesi MHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde izlediği yol sebebiyle MHP’den istifa ettiklerini açıkladı.

banner503
MHP'li Başkan Erdoğan'a Destek İçin İstifa Etti
03 Ağustos 2014 Pazar 18:11

banner143
banner134

 Niğde'nin Değirmenli kasabasında Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Belediye Başkanı Yıldıray Tok ve 7 meclis üyesi MHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde izlediği yol sebebiyle MHP'den istifa ettiklerini açıkladı.

MHP'nin de desteklediği Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na 2 bin 350 nüfuslu Değirmenli kasabasından destek çıkmadı. Değirmenli Belediye Başkanı Yıldıray Tok ve MHP'li 7 meclis üyesi, Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek vermek için istifa etti. Başkan Tok makam odasında yaptığı açıklamada, "MHP'nin 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki izlediği yol sebebiyle şahsım ve meclis üyelerimizle birlikte MHP'den istifa ediyoruz. Bugünden sonra bağımsız olarak yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.

"TAYYİP ERDOĞAN'I DESTEKLEYECEĞİZ" 

Yıldıray Tok, 'Cumhurbaşkanlığı seçiminde kimi destekleyeceksiniz?' sorusuna, "7 meclis üyemizle birlikte istifa ettik, Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğiz" cevabını verdi.Diğer yandan geçtiğimiz hafta yine MHP li Niğde'nin Çiftlik İlçe Belediye Başkanı Serkan Güzel, Ak Parti'ye geçmişti. İstanbul'da yapılan törenle Ak Parti'ye geçen Serkan Güzel,  MHP Niğde  İl Başkanlığı tarafından ihraç edilmişti. Çiftlik Belediye Başkanının da Ak Parti'ye geçmesi ile birlikte Niğde'de bütün ilçe belediyeleri Ak Partili olmuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Doğru yolu bulmuş ne güzel - 6 yıl önce
Zaten millet artık doğruyla yanlışı ayıracak kadar uyandı ortada bi gerçek var mchp ülkeyi kaosa götüreceği belli zannediyormusunuzki o eski ülkücülerin genelbaşkanı desteklediğini ha şimdi bazıları rahatsız olacak ammaaaa kervan yürür
Avatar
suclular - 6 yıl önce
bu y... suclu degil bunları partiye alan araştırmayanlarda suc bunlar cıkarcı yok şuymuş yok buymus hadi sende oradan parti degişenin başkanlığı düssün bakalım ne oluyor asenedan iyi bunlar
Avatar
ülkücü - 6 yıl önce
ülkücüler gmmlek degiştirmedi dogru senin gibiler konuşur kervan yürür
Avatar
coşkun - 6 yıl önce @Doğru yolu bulmuş ne güzel
haklısın kardesım bır zamanlar solcuyu sagcıya kırdırsn güç şimdi birlestırıyor bundan ülkemiz zarar görür amaçları ıyı bır cumhurbaskanı secmek deıl sadece akp yı yıkmak için butun çaba bu
Avatar
CCCCCCCCCCC - 6 yıl önce
akli ve beyni̇ olan ülkücüler gerçeği̇ görüyor ve gerçek yuvaya dönüyor
Avatar
Ülkü Aslan - 6 yıl önce @CCCCCCCCCCC
sen kendini böyle düşünerek ülkücü sanıyorsan yanılıyorsun. bak kardeşim adım asene ülkü aslan. adımı koyan ozan arif'tir. babam mhp uğruna 70'li yıllarda çok çile çekmiş, hatta avrupaya gitmek zorunda kalmış, giderkende arandığı için mecburen gürlek olan soyadını aslan yapıp yeni kimlik ve yeni pasaport almıştır. annem mhp ye bir belediye başkanlığı kazandırdı diye yıllarca sürgün tayinini çıkarıp memleketten göndermeye uğraştılar. anlayacağın mhp için gerçekten mücadele etmiş üstelikte okumuş insanlar. akılları gayet başlarında yani. benim ailem oyunu prof. dr. ekmeleddin mehmet i̇hsanoğlu'na verecek. neden biliyor musun? başkanlık sistemi adı altında ülkenin bölünmesine çanak tutmamak için. başbakan olarak desteklemiş olabilirsiniz ancak cumhurbaşkanlığı ülke adına tehlike arz ediyor. bu nedenle desteğimiz ekmeleddin bey'e ve aklı başında gerçek ülkücüler böyle düşünür. ülkücülük malesef lafla olmaz. bak uğruna ata dede soy adımızı taşıymıyoruz. böyle olur.
Avatar
Ülkü Aslan - 6 yıl önce
ayrıca bu herif mhp li filan olamaz. kendi babamdan biliyorum mhp li̇ni̇n böyle bi̇r biyik birakma şekli̇ yok. bu bildiğimiz badem bıyık. bu zaten biyiğiyla bakişiyla duruşuyla ben akp li̇yi̇m di̇ye resmen bağiriyor. bunu mhpli̇ di̇ye aday gösteren parti̇ merkezi̇ne kizmak gerek.
Avatar
hasan - 6 yıl önce
ülkü çok çırpınma batıyosunuzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz