banner461
banner195

Minik Kardelenler Avrupa’ya Dostluk Tohumları Ekiyor

Kardelen Eğitim Kurumları Etwinning kapsamında Avrupa’dan 29’dan fazla anaokulu ve 13 den fazla Avrupa Ülkesiyle işbirliğinde yürüttüğü projede tohum değişimi yapıyor.

Minik Kardelenler Avrupa’ya Dostluk Tohumları Ekiyor
21 Mart 2016 Pazartesi 15:05

banner143
banner134
Kardelen Eğitim Kurumları İngilizce öğretmeni Joanna SOLTSIAK GÜRPINAR yürüttüğü proje kapsamında her okul kendi ülkesinin bitki ve sebze tohumlarını diğer okullarla değiştirecek, okul bahçesinde bulunan özel bir yere bu tohumları ekilerek ‘’AVRUPA BİTKİLERİ BAHÇESİ’’ yapılacak. Okullar arası bilgi ve tarif paylaşımı yapılarak projenin gelişimi her aşamada işbirliğinde ilerleyecek.
Farklı ülkelerin farklı bitkilerini, proje kapsamında tanıma fırsatı bulacak olan minik kardelenler ayrıca diğer ülkeler ile yaptığı bilgi paylaşımı ile de farklı kültürleri tanıyabilecek. Bahçeye ekilen bitkilerin gelişimini takip ederken bitkilerin gelişimi için gerekli olan unsurları da öğrenecek olan minik kardelenler  ‘’AVRUPA BİTKİLERİ BAHÇESİ’’ yapımının her aşamasında aktif olarak yer alacaklar. Minik kardelenler gelişen teknolojileri de bu proje kapsamında tanıyabilecekler. Proje kapsamındaki okullar arasındaki iletişimde sosyal ağları kullanarak farklı ülkelerden arkadaş da edinebilecek olan öğrenciler bu proje ile hem sosyal yönlerini hem de yabancı dillerini geliştirebilecek. Dostluk Tohumları projesinde tohumların değişimi ve AVRUPA BİTKİLERİ BAHÇESİNİN’’ oluşturulmasının ardından elde edilen bitkiler ile ilgili bitki koleksiyonu kitabı yapılıp çekilen fotoğraflar katılımda bulunan tüm ülke okullarıyla paylaşılacak.
Kardelen Eğitim Kurumları bu tarz Ulusal projelere katılımlarıyla kültürümüzü, ilimizi hem de ülkemizi temsil etmenin gururunu yaşıyor. Kardelen Eğitim Kurumlarına bu tarz Ulusal projelere vermiş oldukları emeklerinden ve göstermiş oldukları başarılardan dolayı tüm Nevşehir olarak teşekkür ediyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.