banner461
banner195

Minik sporcunun kurtardığı şahin doğaya bırakıldı

Kapadokya’da düzenlenen Uluslararası Kapadokya Kupası ve 4. Kademe Oryantiring yarışmasında yarışan 9 yaşındaki İsmail Enes Bozkurt'un bulduğu ve bitiş çizgisine kadar elinde getirdiği yaralı şahinin tedavisi Kayseri'de tamamlandı

Minik sporcunun kurtardığı şahin doğaya bırakıldı
29 Temmuz 2015 Çarşamba 14:24

banner143
banner134
Kapadokya’da düzenlenen Uluslararası Kapadokya Kupası ve 4. Kademe Oryantiring yarışmasında yarışan 9 yaşındaki İsmail Enes Bozkurt'un bulduğu ve bitiş çizgisine kadar elinde getirdiği yaralı şahinin tedavisi Kayseri'de tamamlandı.

Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslararası Kapadokya Kupası ve 4. Kademe Oryantiring yarışmalarının son gününde rakiplerine karşı yarışan 9 yaşındaki İsmail Ener Bozkurt, bitiş çizgisine ulaşmaya çalışırken kayalıkların arasında yaralı bir şahin görmüş ve şahini de alıp bitiş çizgisine gelmişti.

Finiş noktasına kucağındaki yaralı şahin ile gelen minik sporcu, eşofmanının üstüne sarılı kuşu yarış görevlilerine teslim etmişti. Yarışmanın ardından centilmenlik ödülü verilen İsmail Enes Bozkurt'un bulduğu yaralı şahin, Kayseri'de tedavi edilmesinin ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü yetkilileri ve kendisini bulan İsmail Enes Bozkurt tarafından yeniden doğaya salındı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.