banner461

Motosiklet Ambulans ÜrgüpTE Sağlık Taraması Yaptı

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren 112 Motosiklet ambulans ekibi, Mehmet Akif Ersoy parkındaki vatandaşların sıcak hava ve ramazan nedeniyle tansiyon, şeker, nabız ve kandaki oksijen oranlarının ölçümünü yaptı.

banner503
Motosiklet Ambulans ÜrgüpTE Sağlık Taraması Yaptı
07 Temmuz 2014 Pazartesi 16:53

banner143
banner134

 Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren 112 Motosiklet ambulans ekibi, Mehmet Akif Ersoy parkındaki vatandaşların sıcak hava ve ramazan nedeniyle tansiyon, şeker, nabız ve kandaki oksijen oranlarının ölçümünü yaptı.

Motosiklet ambulans sürücüsü sağlık memuru Hasan Doğan tarafından yapılan tetkik ve ölçümler sonucunda vatandaşlar gerekli birimlere yönlendirilerek tavsiyelerde bulunuldu.

Uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getiren vatandaşlarda, uygulamanın devam etmesini istediler.

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ve Ülke genelinde 35 ilde bulunan Motosiklet Ambulans hizmeti Nevşehir’de yaklaşık 4 yıl önce hizmete başladı. Motosiklet Ambulans özellikle turistik bölgelerdeki Vadi, kayalık alan, park bahçe gibi kara ambulansının girmekte zorlandığı alanlarda, kara ambulanslarına göre büyük avantaj sağlıyor. Motosiklet ambulans yaz aylarında, gün içinde akşam saatlerine kadar hizmet veriyor. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.