banner461
banner195

Müftü Öztürk’ten Özyayla Köyü Kur’an Kursunu Ziyaret

Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk Müftü Yardımcısı Ahmet Celalettin Altunkaya ile birlikte Özyayla Köyü Kur’an Kursu öğretici ve öğrencilerini ziyaret etti.

Müftü Öztürk’ten Özyayla Köyü Kur’an Kursunu Ziyaret
05 Nisan 2013 Cuma 18:34

banner143
banner134

 Çanakkale Şehitleri için başlatılan Hatm-i Şerif kampanyasında 45 Hatmi Şerif okuyarak başarı gösteren Özyayla Kur’an kursu öğreticisi ve öğrencilerini ziyaret eden İl Müftüsü Yakup Öztürk, gösterdikleri gayret ve çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Ümmetimin en hayırlısı, Kur’an-ı Kerimi öğrenen ve öğretendir diyerek Hadis-i Şeriften örnek veren İl Müftüsü Yakup Öztürk; “Kur’an kurslarında öğrenciler sadece Kur’an-ı Kerim öğrenmiyorlar, bunun yanında Peygamber Efendimizin hayatını, güzel ahlakını, ibadetlerini nasıl yapacaklarını, büyüklere saygıyı, küçüklere sevgiyi, hoşgörüyü ve merhameti de öğreniyorlar.

Bu da onların kendileriyle, aileleriyle ve toplumla barışık, huzurlu ve mutlu bireyler olmasını sağlıyor. Hepinizin yüzünde bu mutluluğu görebiliyorum. Bundan dolayı hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

Sohbet sonrası Özyayla Köyü Kur’an kursu öğreticisi Firdevs Adıyaman’a İl Müftüsü Yakup Öztürk Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Kur’an-ı Kerim hediye ederken, Müftü Yarımcısı Ahmet Celalettin Altunkaya’da öğrencilere Kur’an-ı Kerim Meali hediye etti.

Kurs öğreticisi Firdevs Adıyaman ve öğrencileri yapılan ziyaretten memnun kaldıklarını belirterek, Müftü Öztürk’e ve heyetine teşekkür ettiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gülsüm Kılınç - 3 yıl önce
Sevgili Firdevscim,Görevinde başarılar dilerim.Rabbim kolaylıklar versin.O güzel kalbinle görevini en güzel şekilde yapıyorsun.Sevgiler.