banner461
banner195

Muhatabımız üniversite yönetimidir,Öğrenci konseyi değildir.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Nevşehir Şube Başkanı Abdurrahim Doğru, yaptığı yazılı açıklamasında : "- Muhatabımız üniversite yönetimidir,Öğrenci konseyi değildir." dedi...

Muhatabımız üniversite yönetimidir,Öğrenci konseyi değildir.
29 Mayıs 2015 Cuma 16:59

banner143
banner134
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Nevşehir Şube Başkanı Abdurrahim Doğru, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğrenci konseyi açıklamasına ve bahar şenlikleri ne cevaben yaptığı yazılı açıklamasında : "- Muhatabımız üniversite yönetimidir,Öğrenci konseyi değildir." dedi...

Muhatabımız üniversite yönetimidir,Öğrenci konseyi değildir.
Kıymetli basın mensupları ve değerli halkımız!
Daha önceki açıklamalarımızda Gerekenlerin en asgarisini söyledik. Açıklamalarımızın arkasındayız. Öğrenci konseyi bizim muhatabımız değildir ve olamazda. Bahar şenliklerinin kararını alan kim yada kimler ise sorumlulukları gereği kamuoyundan özür dilemeye davet ediyoruz.
Kamuoyu önünde şu sorulara cevap vermelerini bekliyoruz
1-Bahar şenliklerinde ki halkın önüne çıkartılan şarkıcıların, medyaya yansıyan ve sahnedeki hangi halleri milli ve manevi değerlerimize uygundur, merak ediyoruz. Basına yansıdığı üzere bir kısım sanatçılar aşırı alkol aldığından dolayı şarkı söylerken ayakta durmakta bile zorlanıyorlardı. Katılımcıların çoğu buna şahit olmuşlar 
2- 27 mayıs günü akşamındaki konser saat 02:30'a kadar sürmüş, yüksek ses ve gürültüden dolayı etrafta oturan halkın çoğu rahatsız olmuş ve defalarca 155' ve 181' nolu telefonlara ihbarda bulunmuşlar. bunun telefon ve video kayıtları bizdedir. Buna kim hangi gerekçe ile izin verebiliyor merak ediyoruz. sorumsuz davranışları ile verilen aşırı rahatsızlıktan dolayı dahli olanları istifaya davet ediyoruz.
3-Bahar Şenliklerine ne kadar mali bütçe ayrılmış, bu para ile kaç fakir öğrencinin barınma,burs ve yemek ihtiyacı giderilebilirdi.? 
4-Bahsi geçen tüm belgelerimiz doğrudur mahkemede rahatlıkla ispat edebilir durumdayız
5-Üniversitelerin Asli Görevi ilk önce kendi şehirlerinin milli ve manevi değerleri esas alınarak tarım,sanayi,enerji,turizm vb ile ilgili sorunlarına çözüm bulup; gerektiğinde kamuoyu ile paylaşmaktır.
6-Milli ve manevi değerlerimize bağlı nesil yetiştiriyoruz iddiasında bulananları,üniversiteye yakın yerleşim yerindeki Alkollü satış yapan yerlerin sayısına ve satış rakamlarına bakmaya davet ediyoruz.
Abdurahim Doğru AGD Nevşehir şube Başkanı


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
bırakın bu işleri - 3 yıl önce
siz gidin önce rakı fabrikasını muhatap alın yıllardır hiç mi rahatsız olmadınız bi konser iki bira kutusu bu kadar mı rahatsız etti.
Avatar
mehmet - 3 yıl önce
155 in 181 in kayitlari sizde ne geziyo kardesim onu acikla basta
Avatar
ali - 3 yıl önce
Milli manevi duyguların o kadar baskınsa sempatizan ve militanlara tepki koy bu işler oraya çıkıp iki kelam etmekle olmuyo ne mücadele verdin üniversitede kimi düzelttin ha şenliklere bende karşıyım o ayrı konu ama bu işler alkole karşı olup örgüte susmakla olmaz samimi değilsiniz bayım
Avatar
nevşehirli - 3 yıl önce
istifa et kardeşim üniversiteden hemde 155in ve 181in konusma kayıtları ne geziyor lütfen açıklama
Avatar
levent çelik - 3 yıl önce
bu işler konser bitenden sonra konuşma ile olmaz birader....ıspartada ülkü ocaklarının yaptığını yapacaktınız...baştan konseri engelleyecektiniz...protesto ile vb.başka yol ne varsa..