banner177
banner195

Muhtarlar Sosyal Güvence İstiyor

Mahalle ve Köy Muhtarlarının demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğuna dikkat çeken Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınşık, seçimden seçime hatırlanan, Pekmez leğeni gibi kullanılan insanlar olmadıklarını dile getirdi.

Muhtarlar Sosyal Güvence İstiyor

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Mahalle ve Köy Muhtarlarının demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğuna dikkat çeken Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınşık, seçimden seçime hatırlanan, Pekmez leğeni gibi kullanılan insanlar olmadıklarını dile getirdi.

Muhtarların seçimden seçime hatırlanmamasını istediklerini ifade eden Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, “Muhtarlar olarak en büyük beklentimiz sosyal güvenceye kavuşturulmamız. Bir başka beklentimiz özellikle orman köyleri ile 2B arazilerinin bulunduğu yerleşim alanlarında muhtarlarımızın söz sahibi olmalarıdır. Bu durumun devletimiz için daha yararlı olacağına inanıyoruz. Sosyal güvencemizin yerine getirilmesini istiyoruz. Çok sayıda muhtarımız emekli ama emekli olmayanlar sosyal güvencesini bile yatıramıyor. Hükümetimizin ve bakanlığımızın verilen sözlerine yerine getirmesini bekliyoruz. Şu da bir gerçek ki, siyasiler 5 yıldan 5 yıla, seçimden seçime muhtarları bulur. Toplantısını seçimini yapar ondan sonra bir daha uğramaz. Bizim Anadolu’da bir değim var. Pekmez leğeni gibi işe yarar seçim dönemlerinde muhtarlar. Ondan sonra unutulur. Bunun böyle olmamasını istiyoruz. Muhtarların daha iyi yerlere gelmesini ve söz sahibi olmalarını istiyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15
Yükleniyor...

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.