banner461
banner195

Müslümanlar Fırıldaklıkları İyi Çözümlemeli

Şuurlu Öğretmenler Derneği Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Aydemir, Mısır’da idamları gündemde olan insanların idam edilmemesi gerektiğine dikkat çekerken, Müslümanların dünya genelinde dönen fırıldaklıkları iyi çözümlemesi gerektiğine de işaret etti.

 Müslümanlar Fırıldaklıkları İyi Çözümlemeli
10 Nisan 2014 Perşembe 19:42

banner143
banner134

 Müslümanlar Fırıldaklıkları İyi Çözümlemeli

NEVŞEHİR(MHA) Şuurlu Öğretmenler Derneği Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Aydemir, Mısır’da idamları gündemde olan insanların idam edilmemesi gerektiğine dikkat çekerken, Müslümanların dünya genelinde dönen fırıldaklıkları iyi çözümlemesi gerektiğine de işaret etti.

Dünya genelindeki 60’a yakın Müslüman ülkeden sadece Türkiye başta olmak üzere birkaç ülkenin Müslümanların haklarını savunma gayreti içerisinde bulunmasının da üzücü olduğuna değinen Şuurlu Öğretmenler Derneği Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Aydemir, “İçerisinde bulunduğumuz yüzyılda maalesef hala idamlar gündemde. İdam edilecek insanlara bakıldığında bu insanların vatanına, milletine bağlı olmaları ve Müslüman olmaları adeta bir suç gibi görülüyor. Bunları idam olacak makamlara baktığınızda ise bizzat idam edilecek olanların tercihi ile bu göreve getirilmişler. İnşallah bu insanlar idam edilmezler. Yanı başımızdaki Mısır’ın bu idamlarla karıştırılması doğru değil. Zira bu tür olaylar sadece Mısır’ı değil çevresindeki ülkeleri de etkiliyor. Bakın yanı başımızdaki Suriye’deki olaylar nedeniyle oradan binlerce insanlar ülkemizde sığınıyor. Aç, sefil ve tüm varlıklarını kaybetmiş olan insanlar Nevşehir’imize kadar gelmiş durumda. Bu insanlar kendi ülkelerinde, evlerinde, sıcak yuvalarında hayatlarını sürdürseler mi daha iyi yoksa çadırlarda aç ve sefil bir durumda hayat mücadelesi verseler mi iyi?. Arka plana baktığımız zaman Mısır’daki olaylara baktığımızda Siyonist bir planın olduğunu görüyoruz. Suçlanan ve idam edilecek duruma getirilen insanlar o ülkenin en okumuş ve tahsilli insanları. Dünyayı tanımış insanları. Bu insanların ülkelerine faydalı olmasını istemeyenler bu planın arkasında. Bizim ülkemizde de bu tür insanlar var. 1960 ihtilalinde bu ülkenin Başbakanını idam etmişler. 28 Şubatta başarılı bir hükümet al aşağı edilmiş. Müslümanların uyanık olması, Dünyada dönen fırıldakları görmesi lazım. Biz şuna inanıyoruz Kafirler istemese de Allah nurunu bir gün tamamlayacak. Dünyada Komünizm iflas etmiş. Kapitalizm can çekişiyor. Yeniden İslam dini hakim olacak. Müslüman ülkeler hep Türkiye’den bir şeyler bekliyor. Ama insan şuna üzülüyor. 60 yakın Müslüman ülkesi olduğu belirtiliyor. Bu ülkelerin tankı, tüfeği var ama sadece Türkiye öne çıkıyor. Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi şart. Bu vatana göz dikenler var. Bu vatanı Çanakkale’de şehit düşenler hatırasına canlandırmamız gerekiyor. Mısır’daki insanlar idam edilirse o ülke kaybeder. Onlar şehit olurlar Cennete giderler. Bu mücadelenin arkasında ABD, İngiltere, Siyonist Güçlerin olduğunu asla unutmamak gerek” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kale - 4 yıl önce
müslüman toplumların fırıldaklıkları görmeleri için özgür düşünmeleri gerekir.
Avatar
mehmet mestan - 4 yıl önce
diline sağlık mustafa hocam.biz çok okumalı,çok düşünmeli ve duyduklarımızı,gördüklerimizi iyi bir biçimde sorgulamayı da öğrenmeliyiz.