banner461
banner195

Mustafa Kemal Atatürk 8 Yaşında Hafız Olmuş

Türk tarihinde yer bir takım gizli saklı kalmış karanlıkların gün yüzüne çıkartılması adına günümüzde Tarih Araştırmacılarının çok büyük bir gayreti olduğunu görmek gerçekten mutluluk verici.Ezber bozan gerçekler kimi neden rahatsız eder bilinmez ama Türk milletinin gerçek tarihini ve gerçekleri öğrenme isteği en doğal hakkıdır.

Mustafa Kemal  Atatürk 8 Yaşında Hafız Olmuş
02 Şubat 2013 Cumartesi 16:41

banner143
banner134

Yakın tarihimizde Abdullah Çatlı,Muhsin Yazıcıoğlu,Turgut Özal gibi değerlerin vefatlarında yatan büyük sırlar ve şüpheler...Geçmişte Cumhuriyetin kuruluşundaki yaşanılan acı gerçekler ...Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy un vefatı neden resmi bir törenle yapılmadı.Cenazeye neden Mustafa Kemal ve İnönü katılmadı? Fikriye hanım nasıl öldü?Öldürüldümü? gibi gizli kalan gerçekler şimdi Türkiye cumhuriyeti her vatandaşın bilmesi gereken gerçekler...

Çok şükür günümüzde bu bağlamda bir çok tarihi konular deşifre edilmeye başlandı.
Bilmediklerimiz ve öğrendiklerimizle artık Tarihin yeniden doğrusu ile öğretilmesi gerekmezmi sizede...

Mesela Atatürk ün 7 yaşında Kuran ı Kerim öğrenip 8 yaşında hafız olduğunu kim biliyor.Neden saklandı....İşte bu soru işaretleri ile birlikte Hacı Bektaşi Velinin bir sözünü sizlerle FİB Haber okurlarıyla paylaşmak istiyoruz:Araştırma açık bir sınavdır! Araştırmalı doğruları öğrenmeliyiz.Hiç bir ön yargı olmadan.Bu haseple en büyük zaafiytimiz olan kitap okuma konusunda aile eş dost iş her mecliste bol bol okumalı okutmalı öğrenmeliyiz.
Hayatta eleştirilmeyecek hiç bir insan yoktur.Ve insan hatası günahı sevabı olmuştur olacaktır.
İşte bir anektod:

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Kahramanlar programlarında cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk hakkında anlattığı doğrular hepimizde büyük bir çığır açtı.

Birilerinin dinsiz diyerek milletin gönlünden soğutulmaya çalışılan Atatürk, meğer dindar, İslam’a, Kur’an’a, Hz. Peygamber’e (SAV), Ehl-i Beyt’e, Müslümanlara saygılı, değer veren, 8 yaşında hafız olmuş, birçok yerde hutbeler vermiş ve zikrullah halakalarına katılmış Müslüman bir lidermiş.

Bu gerçeği gözler önüne serip, birilerinin küresel oyununu bozduğu için Türk milletinin Prof. Dr. Haydar Baş’a ayrıca bir şükran borcu var.

Şimdi batılıların ve yandaşlarının alavere dalavere ile gözümüze taktığı gözlüğü çıkartıp atalım ve Sayın Baş’ın gözümüze taktığı gözlükle Atatürk’e bir kez daha bakalım.

Zor olan, perde kalktıktan sonra gerçekleri görmek değil, Prof. Dr. Haydar Baş’ın yaptığını yapmak, onlarca yıldır kapalı olan perdeleri açmak, yiğidin hakkını yiğide vermektir.

Atatürk İslam hakkında şunları söylüyor:

“Türk milleti daha dindar olmalıdır, yani bütün sadeliği ile dindar olmalıdır demek istiyorum. Dinime, bizzat hakikate nasıl inanıyorsam, buna da öyle inanıyorum. (Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, III, s. 70.) 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Bayram Ulkat - 5 yıl önce
ey dindar geçinen dinciler el insaf
Avatar
sema türk - 5 yıl önce
atatürk 8 yaşındayken hafız olmayla bu nesillere çok büyük örnek olmuş
Avatar
emre ertürk - 5 yıl önce
her okuduğunuza inanmayın yalan bu öle bişey yok bi kişi kafasından yazmış
Avatar
melda akdemir - 5 yıl önce
Madem hafız, madem kur`anı kerimi hatim etmiş neden bu adamın sözlerinden bir tanesinde allah kelamı yok ?? Cevap verin bakalım. Hep medeniyet hep özgürlük. Hadi diyelim bu adam hafız neden dini eğitim vermedi. Ayrıca siz bunları nerden biliyosunuz. Bunlar bize neden öğretilmedi. Hafız olan kendisini belli eder ben bu şerefsize baksam anlamam. Hem bu adam din ile bilimi birbirinden her zaman ayırt etmiştir. Be bu adamın hafız olduğuna bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak inanmıyorum...
Avatar
nadir nadir - 4 yıl önce
24 yadindayim o kadar buyuklarden çok söz duydum ama atatürkün Hafiz olduğu kimse soylamadi demakki degilmis
Avatar
erdi serbest - 4 yıl önce @Bayram Ulkat
atatürk;e dinsiz diyen kim varsa hodri meydan
siz kimi dindar görüyorsunuz. farketmez herhangi bir isim verin ben size onun ingiliz ajanı olduğunu nasıl americanın kucağına oturmuş bir müslüman olduğunu ıspatlıyım.horusun gözü derki biz siz ne yaparsanız sizi heryerde görüyoruz ve izliyoruz.sizin gördüğünüz hiçbir şey ise gördüğünüz gibi değil.
Avatar
zeki özhan - 3 yıl önce
Bunlar abzürt birer yalandır. Mademki okadar dindardı neden hiç bir kelimesinde Allah yok. Siz bunlarla uğraşacağınıza gidinde bi ülkenin haline bakın sizin protestolarinızı bahane edip kaç terörist sokaklara çıkiıyor
Avatar
Bektaş Doğan - 3 yıl önce
daha konuşmayı bilmeyenler burda gelipte Atam hakkinfa yorum yapmasin kardesim herkesin imani kendine bikere Atam Rabbime inanmadaydi bu yol hic ileri gidemezdi o hic biseyi disari yansitmadan Allah sevgisinide icinde yasamis bir insandir. Allahıma şükür Atama teşekkür.