banner461
banner195

Mustafa Körükçü: Yaptığımız Tek İş Bu Millete Hizmettir

10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde ilk kez halk tarafından seçilen 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.Kutlamalara katılan Avanos eski Ak Parti Belediye Başkanı Dr. Mustafa Körükçü burada halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Mustafa Körükçü: Yaptığımız Tek İş Bu Millete Hizmettir
13 Ağustos 2014 Çarşamba 13:17

banner143
banner134
10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde ilk kez halk tarafından seçilen 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.
Avanos’ta bu zaferi kutlamak için hükumet binası önüne toplanan kalabalık ve Ak Partili yöneticiler, müzik ve havai fişek gösterileri eşliğinde bu büyük zaferi doyasıya kutladılar. Kutlamalara katılan Avanos eski Ak Parti Belediye Başkanı Dr. Mustafa Körükçü burada halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bir çok vatandaş kendisiyle fotoğraf çektirirken ayak üstü sohbetler yapıldı. Burada bir de konuşma yapan Körükçü kalabalığa seslendi. Körükçü konuşmasında :

“Bir çok parti bir araya geldiler, ana muhalefeti yavru muhalefeti hepsi bir araya geldiler, bir koalisyon oluşturdular ve bu oluşum bu gün itibariyle çökmüştür. Merak ettiğim şey şu, bir tanesi 5. defa, bir tanesi 12. defa üst üste seçim kaybeden bu partiler yarın bu şekilde siyasete devam edecekler mi ?. Üst üste 9. defa kazana bir liderin karşısında söyleyecek herhalde istifanın dışında bir şeyleri olmasa gerek. Yarın inşallah bunu merakla bekliyorum ve o partiye gönül veren kardeşlerimizin de bu neticeyi nasıl değerlendireceklerini takip ediyor olacağız. Değerli Avanos’lular çok uzun konuşacak değiliz.Söylenecek sözlerin konuşulacak lafların bu gün tamamını milletimiz söyledi. Lafta bitti söz de bitti. Ama kimsenin üzülmesine hiç gerek yok. Sayın Başbakanımızın bundan sonra Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi kazanan Türkiye olmuştur. Kazanan demokrasi olmuştur. Çünkü biz biriz, beraberiz ve kardeşiz. Sol değiliz fanatik değiliz. sağ değiliz militan değiliz, demokratız yaptığımız tek iş bu milleten en küçüğünden en büyüğüne kadar bu millete hizmettir, onun için seçimler kazanılır kaybedilir bunlar demokrasinin gereği, Allah hizmetten geri bırakmasın, hizmet edecekleri başımızdan eksik etmesin. İnşallah yarından sonra Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor. 2023′ e kadar hedefleri olan yeni bir dönem başlıyor. Yeni atılımlar, yeni yollar ,yeni hastaneler, yeni hizmetler bizleri bekliyor. Buna hiç kimsenin üzülmesine gerek yok.Kaybettiğini düşünenler bile zaman içinde anlayacaklar ki kazanan taraftalar. Çünkü bugün kazanan Recep Tayyip Erdoğan, bugün kazan Türkiye. Tekrar bu gecemiz ve bundan sonraki dönemimiz hayırlı uğurlu olsun, Devletimize Milletimize zeval vermesin. Seçimleri yaşadık seçimler bitti. Bir dönem biter bir dönem başlar, önemli olan şuydu buydu demeden, Sağ Sol demeden Kürt, Laz, Çerkez demeden bu birliği bu bütünlüğü devam ettirmemiz, el birliği ile gönül birliği ile bu devletin birer ferdi olarak, birer vatandaşı olarak, bir taşı olarak varlığımız devam ettirmemiz bir, beraber ve kardeş olarak yaşamaya devam etmemiz. Allah bundan sonra liderimizi, Cumhurbaşkanımızın başarılarını devam ettirsin bundan önce olduğu gibi bundan sonra da başarılı kılsın Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum. Allah’a ısmarlamadık demeden bize yakışır, bizim bakamıza, onurumuza yakışır bir kutlama yapacağınıza emin olduğumu şimdiden ifade eder, burada toplanan tüm partililerimizi, hemşerilerimizi çabalarından gayretlerinden dolayı tebrik ederim. dedi.

Konuşması sık sık bölünen Körükçü daha sonra kalabalıkla fotoğraf çektirdi.

Özel Haber: Baki Şenal
Avanos HBR

Konuşma Videosu :


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
VELİ dayı - 4 yıl önce
bu iş körükçüye kadar d
üçtüyse vay halimize hani avanosa kızgındı ceza verecekti bütün çalışanları işten atacaktı akp hala bunlarla iş yapacaksa vay haline