banner461
banner195

Mustafa Uğur’un Hutbe Hassasiyeti

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, ilimizin son yıllarda karşı karşıya kaldığı en önemli olumsuzluklardan birine dikkat çekti.

Mustafa Uğur’un Hutbe Hassasiyeti
26 Şubat 2014 Çarşamba 22:14

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, ilimizin son yıllarda karşı karşıya kaldığı en önemli olumsuzluklardan birine dikkat çekti.

Geçtiğimiz hafta Cuma hutbesinde ilimizin Türkiye genelinde boşanma oranlarında 5. sırada bulunuşunun konu edildiğini hatırlatan Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mustafa Uğur, “Nevşehir genelindeki camilerle birlikte cuma namazını eda etmek için gittiğimiz merkez Alibey Caminde cuma hutbesinde hoca efendi İlimizin ülke genelindeki boşanma oranına vurgu yaparak Nevşehir ilinin boşanma oranında Türkiye beşincisi olduğu söyledi. Tüm cemaatinin bilgisine sundu. Hoca efendi boşanma oranının korkutucu boyutuna değinirken, boşanma nedenleri gerekçesi  ile ilgili pek çok şey söylerken, asıl nedenin ne olduğu konusunda  net ifadeler kullanmaktan kaçındı. Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi olarak ülke genelinde kredi kartları borçlarının boyutuna dikkat çekerek dönemin AKP Nevşehir İl Başkanı Ersan Erkut'a parti binasında temsili dev kredi kartı takdim ederek sizin döneminizde kredi kartı borçları katlandı, vatandaş ve biz memurlar ödeyemiyoruz, buyurun ödeyin deyip ülke genelinde ses getirirken, yine Nevşehir genelinde bin 724 parçalanmış aile var diyerek önemli bir veriyi paylaşmıştık. Yine konu hakkına basın açıklaması yaparak "Nevşehir'de icra müdürlüklerinde on binleri bulan icra dosyaları var, kredi kartı almayı kolaylaştıran sistemde, ekonomik dar boğazdan çıkışı kartlarda bulan vatandaşımızı sosyal bir çöküntü beklemektedir. Siyasiler kısa zamansa bu konuda önlem almalıdır. Aksi takdirde aileler kaosa sürüklenecektir" şeklinde açıklama yapmıştık. Üzülerek ifade etmekteyiz ki, yıllar önce yetkileri uyardığımız konularda önlem alınmaması Nevşehir'deki sosyal kaosu beraberinde getirmiştir. Korkutucu tablo karşısında sorumlu siyasileri bir kez daha göreve davet ediyoruz” dedi.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.