banner461
banner195

Muyu eğitim seti dağıtımı Ürgüp’te sürdü

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce göçmen çocuklar ile Türkiye'de yaşayan çocuklar arasında iletişimi kolaylaştırmak, göç konusuna farkındalık oluşturmak ve göçmen çocukların dil öğrenimine ve psiko-sosyal gelişimine katkı sağlamak üzere...

Muyu eğitim seti dağıtımı Ürgüp’te sürdü
21 Kasım 2016 Pazartesi 13:39

banner143
banner134
Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce göçmen çocuklar ile Türkiye'de yaşayan çocuklar arasında iletişimi kolaylaştırmak, göç konusuna farkındalık oluşturmak ve göçmen çocukların dil öğrenimine ve psiko-sosyal gelişimine katkı sağlamak üzere 6-11 yaş grubu çocukların kullanımına uygun Muyu eğitim setleri dağıtımına devam edildi.
İl Müdürlüğünün düzenlediği organizasyona İl Göç İdaresi Müdürü Ömer Taşçı ve Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir eşliğinde MUYU setleri Ürgüp Türkan Diker İlkokulunda yabancı uyruklu öğrencilere dağıtıldı.
Setlerde yer alan hikaye kitapları Türkçe, Arapça ve İngilizce dillerinde hazırlanmış, ayrıca içersinde boyama ve resim defterleri, boyama kalamleri ile birlikte kalemlikte yer almakta.
Çocuklara eğlenirken öğretmeyi hedefleyen bu setler ilimiz genelinde dağıtılmak üzere 500 adet müdürlüğüne ulaştırılmıştı.
İlk dağıtım İlimiz merkezinde yer alan Cumhuriyet İlkokulunda yapılmış, MUYU eğitim setleri ilçelerimizden ilk olarak Ürgüp Türkan Diker İlkokulda  dağıtıldı.
 

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.