banner461

Müze İle Kütüphane de Olmasa

Nevşehir’in bir zamanlar kültür, sanat, eğitim ve sosyal etkinlik merkezi konumundaki Kültür Müdürlüğüne ait merkezde artık bu etkinliklerin hiç biri yapılmıyor, yapılamıyor.

banner503
 Müze İle Kütüphane de Olmasa
30 Haziran 2014 Pazartesi 18:56

banner143
banner134

 Müze İle Kütüphane de Olmasa

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in bir zamanlar kültür, sanat, eğitim ve sosyal etkinlik merkezi konumundaki Kültür Müdürlüğüne ait merkezde artık bu etkinliklerin hiç biri yapılmıyor, yapılamıyor.

İl de birkaç yıl öncesine kadar hemen hemen bütün etkinliklerin ana merkezi durumundaki il kültür ve Turizm Müdürlüğüne ait bina da tam bir içerik çürümesi yaşanıyor. Kültür merkezi içerisinde yer alan Kütüphane dışında ne müze müdürlüğünde o eski canlılık, ne de güzel sanatlar galerisinde tek bir etkinliğin bulunmaması dikkatleri çekiyor.

Gelişen ve değişen teknolojiye, değişime ayak uyduramayan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün en gözde geri kalmışlık eseri olarak göze çarpan Kültür merkezinde müze müdürlüğünde bulunan binlerce tarihi eserin tanıtılması ve müzenin ilgi görmesi aşamasında tek bir etkinlik yok.

Öte yandan ilimizin bir zamanlar sanat merkezi halindeki güzel sanatkarlar merkezinde ise değim yerinde ise sinekler uçuyor. Bırakın tek bir sergi bile düzenlenmesini, merkezin güzel sanatlar müdürlüğünün galerisi adeta toz bağlamış durumda.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
NEVSEHIRLI - 6 yıl önce
kutuphane muze sanat galerı arkelojı gıbı guzel etkınlık oncelerden yapılırdı sımdılerde ıse personel uyuyorlar hıcbırı elınden gelenı yapmıyor
Avatar
Uzaydayaşan insan - 6 yıl önce
kardeş sen uzaydamı yaşıyorsun gelde gözlerin etkinlik görseün. televizyona bilbordlara gazetelere hiç bakmıyorsun hatta internete de bakmıyorsun uyanda balığa gidelim kardeşş uyannnnnnnnn.herkes elinden geleni yapıyorda sen vatandaş olarak elişnden geleni yapmıyon
Avatar
NEVSEHİRLİ - 6 yıl önce
uzayda yasamiyorum gercekleri soyluyorum muzeyede kutuphaneyide biliyorum cok iyide taniyorum dogru durust gelen misafirlere ilgi gosterilmiyor personeller ortada yok herkes kendi halinde bakip cikiyor gercekten personel uyuyorr bana hikaye anlatma