banner461
banner195

Nar Kasabasında Taziye Evi İnşasına Başlanıyor

Nevşehir Merkeze bağlı Nar kasabasında belediye geçtiğimiz yıl projelendirdiği Taziye Evi projesini bu yıl hayata geçirecek.

Nar Kasabasında Taziye Evi İnşasına Başlanıyor
29 Nisan 2013 Pazartesi 10:30

banner143
banner134

 Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nar Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş, 3-4 aylık kısa bir süre içerisinde tamamlanarak hizmete açılması planlanan Taziye evinin çok amaçlı olarak kasaba halkına hizmet vereceğini söyledi.

Önümüzdeki günlerde inşasına başlayıp kısa bir süre içerisinde tamamlamayı planladıkları taziye evinde il dışından ya da yurt dışından kasabaya gelerek cenazelerini defnetmek ve taziyeleri kabul etmek isteyen Vatandaşlara önemli bir imkan sunacaklarını dile getiren Nar Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş, “Bilindiği üzere taziye evi projemizi geçtiğimiz yıl projelendirmiştik. Bu yıl Mayıs ayından itibaren inşasına başlayıp 3-4 ay gibi kısa bir süre içerisinde inşaatı tamamlayıp taziye evimizi hizmete açmayı planlıyoruz. İl dışından ya da yurt dışından kasabamıza gelerek cenazelerini defnetmek ve taziyeleri kabul etmek isteyen hemşehrilerimize burada barınma ve yemek imkanı da sunacağız. İçerisinde küçük bir misafirhanesi de bulunacak olan taziye evimizde kasabamız kadınları dini sohbet imkanı da bulacaklar” dedi.
Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.