banner461
banner195

Ne Canlar yakıyoruz!

Nevşehir'de hasat mevsiminin sona ermesi ile birlikte anız yakma duyarsızlığı da başladı. Anız Yangınları, Hayvanları Yok Etmeye Devam Ediyor

Ne Canlar yakıyoruz!
14 Ağustos 2017 Pazartesi 17:32

banner143
banner134
Nevşehir'de hasat mevsiminin sona ermesi ile birlikte anız yakma duyarsızlığı da başladı. Tarım arazilerinin verimini düşüren, içindeki canlıları katleden uygulamayı ısrarla sürdüren çitçiler büyük bir suça imza atıyor. 

Nevşehir’ın Çokradan Kasabası ile Fahralı Köyleri arasındaki tarım arazilerinde önceki akşam anız yangını meydana geldi. Bir anda tarım arazilerini saran yangını söndürmek için civar köylüler büyük mücadele verdi.  Bir anda tarım arazileri üzerinde yükselen dumanlar gecenin karanlığını yaran alevlere dönüştü. Duyarsız çiftçilerin yaktığı anız yangını kısa sürede başka vatandaşların tarlalarına da sıçradı. Çevredeki ormanlık alanlara doğru rüzgarın da etkisi ile hızla yayılan anız yangını yine duyarlı vatandaşların çabası sonucu söndürüldü. Yaklaşık 4 saat süren anız yangını mücadelesi zorda olsa başarıya ulaştı.  Duyarlı vatandaşlar tarım arazilerini ve içindeki canlıları katledenlere tepki gösterdi.  Tarım arazilerinin anız yangınları ile birlikte verimsizleştiğini hatırlatan vatandaşlar, ayrıca içerisindeki canlıların katledildiği gerçeğine dikkat çektiler. 


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yunus Onurlu - 12 ay önce
Anız yakılmasını engellemek için devlet cezaları arttırmalı ve çiftçiyi Ziraat Mühendisleri ile bu konuda eğitmeli. İkna olan çiftçi yakmaz zaten tarlasını. Anız yakan geleceğini yakar.
Avatar
Merve - 12 ay önce
Çok duyarsızca bir davranış.
Avatar
Abuziddin - 12 ay önce
Işıksız gece karanlığında traktörler....
Yakılan anızlar.
Yanan hayvanlar.
Eğitim şart.
Avatar
ibrahim - 12 ay önce
Duyarlılık güzel, vahşet bu. Yalnız Nevşehirin bu isimlerde köy ve kasabası yok.