banner461
banner195

Ne Zaman Ulaşıma Açılacak?

Nevşehir’in karayolu ulaşımını çok büyük ölçüde rahatlatacak, ilimize son yıllarda kazandırılmış en önemli yatırımlar arasında gösterilebilecek çalışmada sona yaklaşılıyor.

 Ne Zaman Ulaşıma Açılacak?
05 Haziran 2014 Perşembe 18:34

banner143
banner134

 Ne Zaman Ulaşıma Açılacak?

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in karayolu ulaşımını çok büyük ölçüde rahatlatacak, ilimize son yıllarda kazandırılmış en önemli yatırımlar arasında gösterilebilecek çalışmada sona yaklaşılıyor.

Nevşehir Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan yeni Adnan Menderes Terminalinin hemen üst bölümünden başlayıp, Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Çardak köyü’nün Derinkuyu ilçe yolu ile bağlandığı alana kadar olan 9.5 kilometrelik bir alanı kapsayan Nevşehir Güney Çevre Yolu, 11′er metre geliş ve gidiş yolu ve 4 metre de orta refüj  ile toplam 26 metrelik bir genişliğe sahip olacak.

Nevşehir’deki trafik düzeninin daha etkin bir şekilde sağlanarak, ağır tonajlı araçların şehir merkezini kullanmalarının da önüne geçerek, bu yönde de trafikte önemli bir rahatlamayı da beraberinde getirecek olan Nevşehir Güney Çevre yolunda bir yandan asfaltlama çalışmaları devam ederken, bir yanda da yolun bir bölümünün tamamen bitirilip trafiğe açılması için hummalı bir çalışma ortaya konuluyor.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in de büyük destek verdiği projenin tamamen bitirilmesi için öngörülen süre ise 2014 yılının ilk yarısı olarak belirtiliyor. Yolun tamamlanarak trafiğe açılması konusunda özverili bir çalışma dikkatleri çekiyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
önemli değil - 4 yıl önce
geçen güney çevre yolunda gezdim açılmadan bozulmuş. yol değil sanki tarla gidinde görün. o yolu karayolları nasıl teslim alacak. yetkililer nasıl ödeme yapacak.
Avatar
kayseri ve dogu - 4 yıl önce
bu yolla problem çözülmüyor şelalenin önünden geçen kamyonlar tırlar otobüsleri nerden göndereceksiniz acaba heyyyy vekiller uyuyormusun
Avatar
sabır - 4 yıl önce @kayseri ve dogu
sabırlı olsanız iyi olur bundan 10 yıl önceki nevşehiri hatırlamıyorsunuz galiba hasan bey açıklama yaptı o problemide çözecek yakın zamanda bu yolun devamını yapacaklar o zaman görürsünüz kamyonların nerden geçecegini
Avatar
KAÇINCI - 4 yıl önce
sayin editör bu kaçinci haber!!! 1001 gece masalına döndü.açılacak mı açılmayacak mı bizimle dalga mı geçiyorlar.seçim de geçti.