banner461
banner195

Necip Fazıl Bulvarındaki Orta Refüj Otomatik Sulama Sistemine Kavuşuyor

Nevşehir Belediyesi tarafından Aksaray caddesi üzerindeki Necip Fazıl Bulvarı’ndaki yaklaşık 7 kilometrelik bir uzunluğa sahip orta refüjdeki alanın çimlendirilerek fidan ve süs bitkilerinin ekildiği orta refüjdeki yeşil alanlar, bundan sonra otomatik sulama sistemi ile sulanacak.

Necip Fazıl Bulvarındaki Orta Refüj Otomatik Sulama Sistemine Kavuşuyor
10 Mart 2015 Salı 18:20

banner143
banner134
 Nevşehir Belediyesi tarafından Aksaray caddesi üzerindeki Necip Fazıl Bulvarı’ndaki yaklaşık 7 kilometrelik bir uzunluğa sahip orta refüjdeki  alanın çimlendirilerek fidan ve süs bitkilerinin ekildiği orta refüjdeki yeşil alanlar, bundan sonra otomatik sulama sistemi ile sulanacak.

Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından değişik süs bitkileri ve fidanların yanı sıra çimlendirilerek yeşillendirilen orta refüjün otomatik sistemden yararlanılarak sulandırılması amacıyla başlatılan çalışmalar sürüyor.

Necip Fazıl Bulvarı’na  farklı bir güzellik kazandıracak bu kapsamdaki çalışmalarla su tankerleri yardımıyla yapılan orta refüjdeki sulama çalışmaları daha az orandaki su harcaması ile daha verimli bir şekilde yapılır hale getirilecek.

Çalışmalar kapsamında orta refüjde çeşitli süs bitkilerinin de ekimi yapılacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vahit - 3 yıl önce
Başkan hasanemmi vehükümet konağı önündeki kavşak sözü ne oldu?
Avatar
2023 - 3 yıl önce @vahit
hedef 2023 inşallah