banner461
banner195

Necla Nazır, Nevşehire Geliyor!

Türk sinemasının unutulmayan isimlerinden birisi olan Necla Nazır söyleşi için Nevşehir'e geliyor.

Necla Nazır, Nevşehire Geliyor!
12 Mart 2018 Pazartesi 18:57

banner143
banner134
Semerkand Buhara İlim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Feralan yaptığı açıklamada; Nevşehir Semerkand Buhara iİim Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin davetlisi olarak ilimize gelecek olan Nazır  bayanlarla bir söyleşi düzenleyecek.  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonunda 15.03.2018 Perşembe günü saat 20.00'de düzenlenecek olan söyleşide, Ferdi Tayfur'un eşi ve ünlü sinema sanatçısı Necla Nazır, annelik eğitimi, kadına şiddet ve olması gereken aile yapısı konularında bilgi ve deneyimlerini Nevşehirli bayanlarla paylaşacak. Nevşehirli tüm bayanları bu keyifli sohbete davet ediyoruz.

Necla Nazır Nevşehir Proğramı;

Kuranı Kerim Tilaveti
Necla Nazır Söyleşisi
İlahiler

-Bayanlara özel-

Necla Nazır Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?
Necla Nazır henüz 16 yaşında iken sinema güzeli ünvanını almış ve o günden itibaren Yeşilçam ve Türk Sinema tarihi’nin bir çok filminde rol almıştır.
1956 doğumlu oyuncu’nun çocukluk yılları Eyüp Sultan’da geçmiştir.
İstanbul Silahtarağa İlköğretim okulundan sonra Ortaokul eğitimini yarıda bırakmış ve çalışmaya başlamıştır. 1972 senesinde bir fabrikada işçi olarak çalıştığı dönemde Ses Dergisi tarafından düzenlenen yarışmaya katılmış ve 1. olarak sinema dünyasına giriş yapmıştır.
1976 yılında Arabesk müziğin usta sesi Ferdi Tayfur ile evlenmiş bu evliliği 32 senenin ardından son bulmuştur. Bu evliliğinden Tuğçe Tayfur isminde 1988 doğumlu bir kızı vardır.
Çocuğu olduktan sonra tasavvufa yönelen Necla Nazır Kuranı Kerimi öğrenmiş ve namaz kılarak tesettür’e girmiştir
Yaşantısını İstanbul Emirgan’da sürdüren Necla Nazır Yunanistan İskeçe doğumludur.​


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.