banner461
banner195

Nedir Bu İranlıların 'Burun' Sorunu ?

Nevşehir'de mülteci olarak yaşayan çok sayıda İranlıların Nevşehir sokaklarında burnu sargılı olarak gezmeleri kamuoyunda dikkat çekiyor.

Nedir Bu İranlıların 'Burun' Sorunu ?
12 Kasım 2014 Çarşamba 14:46

banner143
banner134
Nevşehir de çok sayıda  mülteci İranlı yaşıyor. İlimizde yaşayan çok sayıda İranlı vatandaşların Devlet hastanesinde burun ameliyatı olması Nedir Bu İranlıların 'Burun' Sorunu? İranlıların Burunları eğri mi ? Yoksa bu ameliyatlardan dolayı bir rant mı elde ediyorlar sorusunu  gündeme taşıdı.

İşte konuya ilişkin Yeni Şafak Gazetesine de konu olan bu yazıda gerçekler bakın nasıl dile getirilmiş;
Dünyada burun estetiği yaptırma konusunda birinci ülke İran. Örneğin başkent Tahran sokaklarında gezerken adım başı burnu bandajlı genç bir kız veya erkek görmek mümkün. İngiliz Guardian gazetesinin haberine göre İran'da örtünmeleri yasal bir zorununluluk olan kadınlar estetik operasyonu ülkenin kısıtlayıcı kurallarına karşı bir başkaldırı olarak görüyor.
Estetik ameliyat yaptıran bir kadın 'Güzelliğimizi ön plana çıkarmamızı istemiyorlar' diyor ve ekliyor: 'Güzel bir görüntüyle, ciltle dikkat çekme isteği insanın doğasında var. Biz de bu içgüdüleri, sanatı yüzümüze yansıtarak tatmin ediyoruz.' İran gazetesi Etemad'a göre çoğu kadın olmak üzere 200 bin İranlı burun ameliyatı oluyor. Bu rakam İran'ı dünya lideri yapıyor. Yaptırımlarla ekonomisi sarsılan İran'da burun ameliyatının bedeli 3-6 bin TL arasında. 35 yaşında ameliyat olan bir ofis çalışanı, 102 milyarlık burun ameliyatını yaptırabilmek için bankadan kredi çektiğini anlatıyor.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandas - 3 yıl önce
Bu ameliyatlari sadece Mülteciler yaptirmiyor ayni yontemle herkez yaptiriyor devleti sadece onlar zarara ugratmiyor suclu bunu yapan dr lar bir degil birkac tane arastirirsaniz isin boyutunu gorursunuz
Avatar
hasan - 3 yıl önce
Bu pisliklerini ameliyat eden sağlık Bakanlığına yuh olsun
Avatar
Vatandaş - 3 yıl önce
devleti soyan soyana. iranlılar kalmıştı el atmayan.
Avatar
Ömer şimşek - 3 yıl önce
Bunların hepsinin burun sorunu devlet hastanesinde iranlı doktorun yüzünden adam biraz daha para alıyım diye gelen iranlıları hemen ameliyat adı ahmet rıfat cevatzademi ne
Avatar
sevban - 3 yıl önce
bunların hepsi vatan haini birde bizim ülkemize burunlarını soktular ki nefret ediyorum bunlardan
Avatar
salıh - 3 yıl önce
bunlar vatanını terk etmiş vatan hainlerdir bunlarda ne köy olur ne de kasaba
Avatar
vekiller - 3 yıl önce
Bu hainler ülkemizde ve şehrimizi istemiyoruz bii şey yapın
Avatar
nevşehirli - 3 yıl önce
bunları ameliyat yapan kkb doktoru hastanede çalışan iranlı doktormu acaba ?yetkililer araştısa bi zamet....