banner461
banner195

NEHÜ Beşinci Geleneksel Hamsi Şöleninde Buluştu

NEHÜ Beşinci Geleneksel Hamsi Şöleninde Buluştu

NEHÜ Beşinci Geleneksel Hamsi Şöleninde Buluştu
10 Aralık 2015 Perşembe 10:55

banner143
banner134
 Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Tarih ve Kültür Topluluğu tarafından geleneksel hale getirilen ‘Mangalda Hamsi Şöleni’nin 5’incisi düzenlendi.

Gerçekleştirilen şölene; Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsmail Bekci, Prof. Dr. İlyas Gökhan ve Prof. Dr. H. Abdullah Şengül,akademik ve idari personel ile öğrencilerin katılımlarıyla Üniversitemiz ana yerleşkesi içerisindeki Tafana Aşçılık ve İkram Hizmetleri Uygulama Tesisleri önünde gerçekleştirildi.

Şölenin açılışında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, üniversite olarak bu tür etkinliklere büyük önem verdiklerini dile getirdi.  Rektörümüz “Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz bu güzel etkinliğimizin gerçekleştirilmesinde öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu tür etkinlikler çok önemsiyorum. Çünkü bu tür etkinlikler bizler ile sizlerin, sizlerinde kendi aranızda tanışma ve kaynaşma imkanı sunuyor. Ayrıca siz değerli öğrenci arkadaşlarımıza moral ve motivasyon sağlaması açısından da ayrıca önem arz etmekte” diye konuştu.

Tarih Bölümü, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Öğrenci Konseyi ve Türk Dünyası Kültür Topluluğunun katkılarıyla gerçekleştirilen şölende, sahne alan Patika Müzik Grubu ile Üniversitemiz Müzik Kulübü, tulum ve kemençe eşliğinde seslendirdikleri birbirinden güzel türkülerle katılımcıları doyasıya coşturdular.

Şölene katılınlar bir taraftan horon oynayarak doyasıya eğlenirken, diğer taraftan mangalda pişirilen taze hamsilerin lezzetine vardılar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.