banner461
banner195

NEHÜ Rektörü Kılıç'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEHÜ) Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

NEHÜ Rektörü  Kılıç'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
27 Ekim 2014 Pazartesi 18:16

banner143
banner134
Aziz milletimizin bu cennet vatanı kurmak için verdiği topyekûn mücadele, bağımsızlığımızın en önemli göstergesi olan Cumhuriyetin temelidir. Canı pahasına bu temeli atan milletimiz, tarihte eşi görülmemiş bir fedakârlık örneği sergilemiştir.  Cumhuriyet; fedakârlık, azim ve iman gücünün eseridir. Cumhuriyet; cumhurun sarsılmaz iradesi, vatanın bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Bu yıl 91. yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyet, ilk günkü kadar genç; bin yıllık kadar tecrübelidir.

Bu cennet vatanın evlatları olarak milletçe Cumhuriyet’i yaşamak ve yaşatmak en asli vazifemizdir. Bu itibarla bağımsızlığımızın nişanesi, demokrasimizin bel kemiği olan Cumhuriyet’i bu aziz millete kazandıran başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor; tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.                                                                                                                  Prof. Dr. Filiz KILIÇ

                                                                                                                            REKTÖR  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.