banner461
banner195

NERO’dan rehberlere çalışma kartı uyarısı

Nevşehir Rehberler Odası, bölgede faaliyet gösteren turist rehberlerinin 2018 yılına ait çalışma kartlarını almaları konusunda uyardı.

NERO’dan rehberlere çalışma kartı uyarısı
18 Kasım 2017 Cumartesi 13:07

banner143
banner134
Nevşehir Rehberler Odası, bölgede faaliyet gösteren turist rehberlerinin 2018 yılına ait çalışma kartlarını almaları konusunda uyardı.
Açıklamada; “Değerli üyelerimiz, 2018 Yılı için çalışma kartı almak isteyen üyelerimizin Kasım ayı içerisinde müracaatlarını yapmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihi 30 Kasım 2017'dir. (Daha sonra eylemlilik ve Çalışma Kartı başvurusunda bulunacak olan meslektaşlarımız yoğunluğa göre kartlarını başvurularından ancak bir ay sonra alabileceklerdir ve çalışma kartı çıkana kadar herhangi bir belge ile çalışmaları mümkün olmayacaktır.) Çalışma Kartı başvurusunu 2018 yılında EYLEMLİ olmak isteyen üyelerimiz aşağıda belirtildiği gibi yapacaklardır. 2018 yılı için Çalışma Kartı talep edildiğine ve 2018 yılında eylemli olunacağına dair" dilekçe doldurularak Odamıza şahsen veya posta ile (Islak İmzalı) başvuru yapılacaktır. 2018 yılı Çalışma Kartı için TUREB tarafından belirlenen hizmet bedeli 150 TL olup ancak, internet üzerinden ödeme yapılabilmektedir. (Çalışma Kartı ödemesi tureb.org.tr sitesi RBS üzerinden yapılacaktır. Halk Bank Paraf Kart olanlar iki taksit imkanından faydalanabilirler.) Odamıza borcu olan ve/veya 2018 yılı için eylemlilik dilekçesini Odamıza ulaştırmayan üyelerimizin internet üzerinden yapacakları Çalışma Kartı başvurusu onaylanmayacaktır. 2018 yılı Oda aidatı 2018 yılında asgari ücretin belirlenmesinden sonra sizlere duyurulacaktır” denildi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.