banner461
banner195

NEÜ’de 2 Bin 990 Öğrenci Mezun Oldu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinden 2 Bin 990 Öğrenci Mezun Oldu

NEÜ’de 2 Bin 990 Öğrenci Mezun Oldu
07 Mayıs 2016 Cumartesi 08:48

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nden 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında; Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Turizm Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu, Nevşehir Meslek Yüksekokulu, Gülşehir Meslek Yüksekokulu, Ürgüp Erol ve Sebahat Toksöz Meslek Yüksekokulu, Avanos Meslek Yüksek Okulu, Hacıbektaş Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulundan toplam 2 Bin 990 öğrenci mezun oldu.
Üniversite Prof. Dr. Filiz Kılıç Yerleşkesi Çim Sahada düzenlenen törene, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlyas Gökhan ve Prof. Dr. H. Abdullah Şengül, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, üniversite akademik birim yöneticileri, akademik ve idari personeli, kamu kurum ve kuruluşlarının idari amirleri, davetliler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törenin açılışında üniversite lisans programları birinciliğini paylaşan Fen Edebiyat Fakültesi birincisi Firdevs Yönet ile Turizm Fakültesi birincisi Afife Büşra Işıldak mezun olan öğrenciler adına, üniversite öğrencileri adına ise Öğrenci Konseyi Başkanı İlhan Aktaş birer konuşma yaptı.
Törenin açılışında konuşan ve sözlerine ‘2015-2016 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne katılan herkesi selamlayarak başlayan Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç, “Bugün yağan yağmura rağmen bu mutlu ve heyecanlı günümüzde bizleri yalnız bırakmayarak sevincimize ortak olan siz değerli velilerimize ve katılımcılarımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum” dedi.
Rektör Kılıç,“Mezunlarımız için yeni bir hayatın başlangıcı olan bu önemli ve mutlu günde öğrencilerimi can-ı gönülden bir kez daha tebrik ederken bugün burada aramızda bulunan veya bulunamayan velilerimize de teşekkür etmek istiyorum. Çünkü, bin bir güçlükle ve gözünüzden sakınarak yetiştirdiğiniz çocuklarınızı bize emanet ettiniz. Bu gün bu kıymetli emaneti size ve ülkemize teslim etmenin gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Müşahede ettiğiniz bu mutlu günün gurur ve kıvancını yaşamak en çok sizin hakkınız. Ne kadar gurur duysanız azdır. Sizleri böyle evlatlar yetiştirdiğiniz için kutluyorum. Bizler de hocaları olarak, evlatlarınızın size yaşattığı bu gururda pay sahibi olmanın mutluluğunu ayrıca yaşıyoruz. Koca bir öğrenim yolculuğunun ardından öğrencilerimizin alacakları mezuniyet belgeleri şüphesiz ailelerinin, hocalarının ve kendi emeklerinin birer ürünüdür. Emeği geçen herkesi huzurlarınızda kutluyorum” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç ve Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, -2016 Eğitim-Öğretim yılında dereceye giren lisans ve ön lisans programı öğrencilerine plaket takdiminde bulundu.
Tören daha sonra 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında mezun olan öğrenciler adına mezuniyet kütüğüne üniversite birincileri Firdevs Yönet ve Afife Işıldak’ın plaka çakmaları, Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu öğrencilerinin ‘Hemşirelik Andı’nı okumasını ile devam etti.
2015-2016 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, son olarak mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerinin takdimi ve mezun olan öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya atmalarıyla son buldu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.