banner461
banner195

Nevşehir 50. yıl parkında yenileme çalışmaları başladı

Nevşehir Belediyesi’nin Nevşehir’in Bakanlar Kurulu kararı ile 20 Temmuz 1954 tarihinde İl haline getirilişinin 50. Yılı nedeniyle Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde yaptırdığı 50. Yıl Parkı’nda yenileme çalışmaları başlatıldı.

Nevşehir 50. yıl parkında yenileme çalışmaları başladı
09 Eylül 2014 Salı 10:53

banner143
banner134
 Nevşehir 50. yıl parkında yenileme çalışmaları başladı

Nevşehir Belediyesi’nin Nevşehir’in Bakanlar Kurulu kararı ile 20 Temmuz 1954 tarihinde İl haline getirilişinin 50. Yılı nedeniyle  Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde yaptırdığı 50. Yıl Parkı’nda yenileme çalışmaları başlatıldı.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in talimatı doğrultusunda, Bakanlar Kurulu tarafından Nevşehir’in il haline getirilişinin 50. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde içerisinde bir de çeşmenin de yer aldığı yeşil alan çocuk oyun parkı ve gezinti yolları ile 50. Yıl parkı adı altında hizmete kazandırılmıştı.

Aradan geçen 10 yıllık süre içerisinde parkta gözlemlenen eksiklikler kapsamında bir dizi yenileme çalışmalarına Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından başlandı.

Çalışmalar çerçevesinde yürüyüş yolları yeniden düzenlenirken, 50. Yıl Parkı’nın sulanması da otomatik olarak gerçekleştirilecek. Ayrıca parkın farklı alanlarına kamelyalar konulacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.