banner461

Nevşehir Adliye Sarayı'nda İnşaat Hızla Sürüyor

Geçtiğimiz günlerde temeli atılarak inşasına başlanan, modern mimarisi ve büyüklüğü ile bittiğinde Türkiye’nin en modern adliye sarayları arasında yer alacak olan Nevşehir’in yeni adliye sarayının inşaatı hız kesmeden devam ediyor.

banner503
Nevşehir Adliye Sarayı'nda İnşaat Hızla Sürüyor
03 Ağustos 2014 Pazar 14:40

banner143
banner134

 İnşaat Hızla Sürüyor

NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz günlerde temeli atılarak inşasına başlanan, modern mimarisi ve büyüklüğü ile bittiğinde Türkiye’nin en modern adliye sarayları arasında yer alacak olan Nevşehir’in yeni adliye sarayının inşaatı hız kesmeden devam ediyor.

Nevşehir Hükümet Konağının yanında bulunan mevcut adliye sarayının ihtiyaca cevap verememesi üzerine, Gazi Stadı’nın hemen karşısında bulunan ve Nevşehir’e uzun yıllar İl Jandarma Komutanlığı olarak hizmet veren alanda yapımına başlanan yeni adliye sarayında, inşaat çalışmalarının aralıksız devam ettiği bildirildi. 

13 Milyon TL’yi aşkın maliyeti ile Nevşehir’e yepyeni bir görünüm katacak olan yeni adliye sarayı inşaatı soğuk ve yağışlı havaya rağmen sürdürülürken, toplam 7 bin 292 metrekarelik bir alanda 5’er katlı iki ayrı binadan oluşacak olan yeni adliye sarayında geniş otopark imkânı bulunacağı da belirtiliyor.

Yapımı tamamlandığında Nevşehir’e yakışır bir binaya sahip olacak olan Nevşehir’in yeni Adalet Sarayı’nın 2015 yılı içerisinde tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.