banner461

Nevşehir Adliyesi Yeni Binasına Hafta Sonunda Taşınıyor

İnşaatı tamamlanmasına karşın bir süredir UYAP sistemi denemeleri nedeniyle beklenilen yeni adliyeye taşınma işleminin bu hafta sonu gerçekleştirilmesi bekleniyor

banner503
Nevşehir Adliyesi Yeni Binasına Hafta Sonunda Taşınıyor
19 Ağustos 2015 Çarşamba 23:59

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) İnşaatı tamamlanmasına karşın bir süredir UYAP sistemi denemeleri nedeniyle beklenilen yeni adliyeye taşınma işleminin bu hafta sonu gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Edinilen bilgiye göre; Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun’un büyük bir titizlik içerisinde takip ettiği çalışmalar doğrultusunda UYAP için gerekli alt yapı için denemelerden olumlu sonuç alındı.

İnşaatın tamamlanması ve geçici kabulün de yapılmasının ardından Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun’un da talimatlarıyla yeni adliye sarayı içerisinde bir takım fiziki değişimlerde yapıldı. Bu çalışmaların ardından Nevşehir yeni adliye sarayına hafta başından itibaren kavuşacak.

Adalet Bakanlığından da gerekli onayların alınmasının ardından Nevşehir 1990’lı yıllardan bu yana hizmet verilen hükümet konağı yanındaki binadan taşınacak olan adliye yeri ve oldukça modern hizmet alanına kavuşmuş olacak. Taşınmanın ardından eski binanın ne olacağı ise şimdilik belirsiz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.