banner461
banner195

Nevşehir Bekdik'te TOKİ çalışmaları başladı!

Nevşehir belediyesinin öncülüğünde başlatılan konut atağı devam edecek. Hasan Ünver; "Bekdik mahallesinde 600 konutluk bir projeyi hayata geçireceğiz. Burada Üniversitemiz araştırma yaptı ve bu alanda konutlaşma yapılabileceği ortaya konuldu".

Nevşehir Bekdik'te TOKİ çalışmaları başladı!
28 Nisan 2015 Salı 03:04

banner143
banner134
 Nevşehir belediyesinin öncülüğünde başlatılan konut atağı devam edecek. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile beraber başlatılan konut atağının bundan sonraki bölümünde ilimizde konut ihtiyacı kalmayıncaya dek çalışmalarını sürdüreceklerini kaydeden Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Bekdik mahallesinde ise 600 konut inşa edileceğini belirtmişti. 

2004 yılında göreve geldikleri ilk günden itibaren yıllardır insanların başlarını sokabilecekleri bir yuva sahibi olmalarına büyük bir özen gösterdiklerini belirten Nevşehir belediye başkanı Hasan Ünver, dar gelirlinin de ev sahibi olabilmesi için bundan sonraki süreçte çalışmalarda bulunacaklarının altını çizdi. 

Başkan Ünver, "Belediye başkanı seçildiğim günden bu yana Nevşehir halkının kendi evinin sahibi olabilmesine büyük önem verdik. Şu ana kadar Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız ile yaptığımız projelerde gösterdi ki, İnsanımız başını sokabilecek bir ev sahibi olabilmek için tüm imkânlarını seferber ediyor. Kale ve civarındaki mahallelerin de bu kapsama dâhil edilmesinin ardından önümüzdeki süreçte dar gelirlilerin konut sahibi olabilmelerine yönelikte projelerimizi hayata geçireceğiz. Kale dönüşüm projesi çerçevesinde Bekdik mahallesinde 600 konutluk bir projeyi hayata geçireceğiz. Burada Üniversitemiz araştırma yaptı. Araştırma sonuçları ortaya konuldu. Ve bu alanda konutlaşma yapılabileceği ortaya konuldu" diye konuştu

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.