banner461

​Nevşehir Belediye Başkanı Ünver'den Yeni Toplu Konut Müjdesi

"1410 Konut,İşyeri ve Sosyal Yerleşim Alanının İhalesi 15 Mart'da Yapılacak"

banner503
​Nevşehir Belediye Başkanı Ünver'den Yeni Toplu Konut Müjdesi
26 Ocak 2018 Cuma 09:15

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliği halinde 1410 konut ve sosyal donatı alanlarından oluşan yeni bir sosyal yaşam merkezini daha Nevşehir’e kazandırıyor.
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver yaptığı açıklamada,2004 yılından beri şehir merkezinde konut ihtiyacının karşılanması yönünde TOKİ ile işbirliği halinde önemli çalışmaların gerçekleştirildiğini belirtti.
Ünver,2005 yılında 2000 Evler Mahallesi’nde 1040 konutun yanı sıra ticaret merkezi, cami ,okul ve diğer sosyal donatı merkezlerinin şehrimize kazandırılması yönünde TOKİ ile başlayan işbirliğinin etkin şekilde sürdüğünü ve bu kapsamda şehir merkezinde konut ihtiyacı olan vatandaşların yeni sosyal yaşam alanlarına kavuşturulduğunu dile getirdi.
HEMŞEHRİLERİMİZE ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Kentsel Dönüşüm ve Gelişim projesi kapsamında Nevşehir-Aksaray çevre yolu üzerinde 112 bin metrekarelik bir alanda, 1410 konut ve sosyal donatılardan oluşturulacak yeni sosyal yaşam alanının oluşturulmasına yönelik çalışmaların TOKİ tarafından onaylanarak ihale sürecine getirildiğini belirterek şöyle konuştu: “ Milletvekillerimiz ve teşkilatlarımızla el ele vererek şehrimize yeni bir sosyal yaşam merkezi daha oluşturuyoruz. 1410 konut, iki ticaret merkezi, cami, okul ile alt yapı ve çevre düzenlemesinden oluşturulacak alanın ihalesi, 15 Mart 2018 Perşembe günü saat 14.30’ da TOKİ Başkanlığında gerçekleştirilecek. Emeklilerimiz, kamu görevlilerimiz, esnaflarımız, şehit aileleri ve gazilerimiz ve konut sahibi olmayan hemşehrilerimize yönelik olacak yeni sosyal yaşam alanımızın şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu hizmetlerin şehrimize ulaşmasını sağlayan başta Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Milletvekillerimiz Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider ile TOKİ Başkanımız M.Ergün Turan’a hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mahmut - 3 yıl önce
Başvuru şartları nasıl biran önce bu konuda da kamuoyu bilgilendirilirse seviniriz
Avatar
Memati - 3 yıl önce
Kaç para olacak garinlaramı kodamanlar mı alacak.