banner461
banner195

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver ; Öğretmenlerimiz , ülke geleceğimizin mimarlarıdır

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından verilen Başöğretmenlik ünvanını kabul ettiği gün olan ve 24 Kasım 1981 yılından beri de her 24 Kasım günü kutlanan Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver ; Öğretmenlerimiz , ülke geleceğimizin  mimarlarıdır
22 Kasım 2014 Cumartesi 12:40

banner143
banner134

 NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER ;“ÖĞRETMENLERİMİZ , ÜLKE GELECEĞİMİZİN  MİMARLARIDIR”

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, hayatın her alanında hiçbir fedakarlıktan kaçırmayan öğretmenlerin, ülkemiz için hedef  çizen  büyük önder  Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmada ve belirlenen bu hedefi geçebilme de en önemli mihenk taşlarından biri olduğunu dile getirerek, Türkiye’nin güçlü, kararlı ve milli ve manevi değerlerine bağlı kişilerin yetiştirilmesinde   belirleyici güç olduğunu belirtti.

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e  Türkiye Büyük Millet Meclisi  tarafından verilen Başöğretmenlik ünvanını kabul ettiği gün olan  ve  24 Kasım 1981  yılından beri de her 24 Kasım günü kutlanan  Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Mesajında, günümüzde bilgiyi  sahiplenen toplumların başta ekonomi olmak üzere eğitim, teknoloji, sanayi, ticaret, sağlık, ulaşım, kültür, turizm, tarım ve sanat gibi çok çeşitli alanlarda büyük gelişmeler  kaydettiğini vurgulayan Ünver, Türkiye’nin de yakın bir gelecekte,  bilgiyi temelde ana güç olarak ele alacak güce ulaşacağına olan inancını her zaman için taşıdığını ifade etti. Ünver, bunun sağlanmasında öğretmenlerin vazgeçilmez potansiyel oluşturacağını kaydetti.

 

Türk insanının bilimden sanata, kültürden teknolojiye kadar her alanda çağdaş ve modern düzeye ulaşmasında bilgi toplumu haline gelmesinin en öncelikli çabası olduğuna mesajında vurgu yapan Ünver, bilgi toplumuna ulaşılmada  temel taşın ise öğretmenler olduğunu kaydetti.

 

Her şeyden önce özveri ve fedakârlık mesleği konumundaki öğretmenliği kutsal olarak değerlendirdiklerini ifade eden Ünver mesajında şunları kaydetti; “Gerek bugünün ve gerekse geleceğin Türkiye’sinin daha sağlıklı seviyeye ulaşmasında öğretmenlerimizin de ciddi çabalarının varlığı her zaman için bizleri mutlu etmektedir. Eğitimin bir toplumun her alanda büyümesi ve kalkınmasının temelinde yatan en önemli değer olduğunun bilinci içerisinde, eğitimi şekillendiren ve eğitimi verimli hale getiren öğretmenlerimizin  bu açıdan vazgeçilmez bir önem taşıdığına inanıyorum. Dünya tarihinde yüzyıllar boyunca büyük  medeniyetler kuran yüce milletimizin, bu hedefleri ortaya konulmasında eğitime fazlasıyla önem verdiklerini görüyoruz. Şanlı tarihinde sadece dini konularda değil, fen bilimlerinde  ve çok çeşitli sanat dallarında yaşadığı  çağını aşan buluşlara, icatlara ve yapılara isimlerini gururla yazdıran bir büyük medeniyete sahip olan bizlerin, hızla küreselleşen dünyada yine eğitimin ışığı ile daha modern ve çağdaş bir hayat sürme yönünde ciddi olarak çalışmamız gerektiğine inanıyoruz. Günümüzde hedeflenen modern ve çağdaş bir hayatın temeli ise bilgiye ulaşmaktan geçiyor. Bilgiyi ve  teknolojiyi elinde bulunduran toplumlar, günümüzde uygar birer toplum olarak ele alınmakta ve dünyada büyük bir saygınlık görmektedirler. Bilgiye giden yolun da en önemli temel taşı öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimizi sadece bir güne değil, tüm yıl boyunca minnet ve şükranla anmamız gerekiyor. Büyük bir fedakârlık örneği de veren öğretmenlerimizi böylesine önemli olan günlerini kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum. ”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.