banner461
banner195

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver'den Miraç Kandili Mesajı

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,25 Mayıs Pazar gününü 26 Mayıs Pazartesi gecesine bağlayan gece idrak edilecek Miraç Kandilinedeniyle bir tebrik mesajı yayınladı.

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver'den Miraç Kandili Mesajı
22 Mayıs 2014 Perşembe 15:45

banner143
banner134

 “BU GECENİN FEYZİNDEN YARARLANALIM”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, yüce yaratıcı Allah-ü Teala’nın,  Hazreti Peygambere ,feyz ve bereketlerle dolu bir şekilde yaptırılan mukaddes yolculuğun bir adı olarak da bilinen Miraç’ın, ülke insanlarının birlik ve beraberliğini daha da güçlü kılması temennisinde bulundu.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,25 Mayıs Pazar gününü 26 Mayıs Pazartesi gecesine bağlayan gece idrak edilecek Miraç Kandilinedeniyle  bir tebrik mesajı yayınladı.

Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in tüm insanlığı İslâm’a davet döneminin en zor yıllarında,  bir gece Mescid-i Aksâ’ya, oradan da semaya yaptığı pek çok ilahi hikmet, sır ve bereketi içinde barındıran kutlu yolculuğun adı olarak da isimlendirilen Miraç ile, Peygamber Efendimiz (S.A.V) için zaman ve mekanın da sahibi Yüce Mevlâ’nın sonsuz kudretini müşahede etme ve onun desteğine mazhar olarak risalet görevinde manevi güç kazanma vesilesi ve inananlar için de Allah’a ve Hz. Peygamber’eolan  bağlılığı pekiştiren bir imtihan olarak da değerlendirilebileceğini kaydetti.

Ünver mesajında daha sonra şunları kaydetti,  “İnsanlarımızı birbirine yakınlaştırıp kaynaştıran, saygı, sevgi ve  muhabbetbağlarını daha da sağlamlaştıran böyle mukaddes günler,inanıyorum başta inananlar olmak üzere tüm dünya insanlarının barış,dostluk ve sevgi ilişkilerinin de artmasına vesile olur. Bu mübarek gece öyle inanıyorum ki, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz birliğimizin, dirliğimizin ve güçlü sevgi bağlarımızın daha da üstün düzeyde gelişmesine vesile olur. Bu gecenin feyz ve bereketinden  tüm halkımızın ve tüm dünyadaki  inanan kardeşlerimizin en iyi bir şekilde faydalanmaları temennisi ile mübarek MiraçKandillerini tebrik ediyor,hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’dan temenni ediyorum.”

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.