banner461
banner195

Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi Yükseliyor

Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin tamamlanmasına yönelik çalışmalar aralıksız sürüyor.

Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi Yükseliyor
22 Ağustos 2014 Cuma 11:50

banner143
Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi Yükseliyor
İlgili Galeriye Git
banner134

 BELEDİYE HİZMET BİNASI VE TİCARET KOMPLEKSİ YÜKSELİYOR

Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin tamamlanmasına yönelik  çalışmalar aralıksız sürüyor.

HBC Mimarlık Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından yapımı üstlenilen Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin yapımının tamamlanmasına yönelik çalışmalarda hafta sonu tatili olmaksızın yoğun şekilde devam ediyor.

Kapalı inşaat alanı  51 bin 486 metrekare olarak belirlenen ve Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen,  Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi kapsamında ,  iki katlı otopark, 2 katlı alış veriş merkezi ve toplamda 96 işyerinin yapılması öngörülüyor.

Belediye hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi için fiziki mekan anlamında da modern bir hizmet binası görünümünün de kazandırılacağı kompleks içerisinde, meydan kısmında ise sosyal etkinlikler için anfi tiyatro bölümü oluşturulacak.

Kule cephelerinde yapılacak megaboardlar ve ses sistemleri sayesinde de yine çeşitli etkinliklerin yapılabileceği bir merkeze de dönüşecek alandan binlerce kişi aynı anda yararlanabilecek.

Modern kent oluşumunun en temel yapı sistemlerinden biri olarak da değerlendirilen ,  Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi’nin, 2015 yılı içerisinde hizmete kazandırılması öngörülüyor.

Nevşehir’in ana merkezinde olması nedeniyle sosyal hayatın da renklendirileceği bir yaşam alanı haline de gelecek  Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi’nin, şehir merkezindeki sosyal, kültürel hareketliliğin artırılmasında önemli bir rol üstlenmesi de hedefleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
NEVKÖY - 4 yıl önce
cadde çok güzel gözüküyor şehi̇r deği̇l köy