banner421
banner461
banner195

Nevşehir Belediye Hizmet Binası Ve Ticaret Kompleksinin Yapımı Sürüyor

Nevşehir Merkez’de yıkılan eski devlet hastanesi yerine yapılacak olan yeni Nevşehir Belediye Sarayının inşaat çalışmaları devam ediyor.

Nevşehir Belediye Hizmet Binası Ve Ticaret Kompleksinin Yapımı Sürüyor

banner143
Nevşehir Belediye Sarayının inşaat çalışmaları devam ediyor.
İlgili Galeriye Git
banner134
HBC Mimarlık Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından yapımı üstlenilen Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin  inşaatı TÜM HIZIYLA devam ediyor. 

Mülkiyeti Nevşehir Belediyesi’ne ait eski Devlet Hastanesinin bulunduğu alanda, HBC Mimarlık Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından 1,5 yıl içerisinde tamamlanması planlanan Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin geçtiğimiz yıl temeli atılmıştı.

İçerisinde projelendirilen ve inşaat alanı 51 bin 486 metrekare olarak belirlenen Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi çerçevesinde, 350-500 araçlık iki katlı otopark, 2 katlı alış veriş merkezi ve toplamda 105 işyerinin yapılması öngörülüyor.

Belediye hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi için fiziki mekan anlamında da modern bir hizmet binası görünümünün de kazandırılacağı kompleksin  meydan kısmında ise sosyal etkinlikler için anfi tiyatro bölümü oluşturulacak.

12 katlı olarak yapımı planlanan Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin tamamlanmasına yönelik  çalışmalar hızlılık içerisinde sürüyor.
Kule cephelerinde yapılacak megaboardlar ve ses sistemleri sayesinde de yine çeşitli etkinliklerin yapılabileceği bir merkeze de dönüşecek alandan binlerce kişi aynı anda yararlanabilecek.


Modern kent oluşumunun en temel yapı sistemlerinden biri olarak da değerlendirilen  Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi’nin, 2015 yılı içerisinde hizmete kazandırılması öngörülüyor.


Nevşehir’in ana merkezinde olması nedeniyle sosyal hayatın da renklendirileceği bir yaşam merkezi  haline de gelecek  Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi’nin, şehir merkezindeki sosyal, kültürel hareketliliğin artırılmasında önemli bir rol üstlenmesi de hedefleniyor.

İşte İnşaat çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiği 
 Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin  inşaatına ilişkin FİB Haber.Com objektiflerimize yansıyan son görüntüleri...

FİB Haber Merkezi / Şeyma ALPTEKİN

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
leyla oruç - 3 yıl önce
sayın yetkililer bu hizmet binasına gösterdiğiniz ilgi ve alakayı sanayideki herne hikmetse bir türlü teslim edilmeyen 419 toki konutlarınada gösterin de vatandaş evine bir an önce geçsin kredi çektik ev verilecek diye sayenizde iyice bunaldık hem kredi hem kira sıkıntıya düştük sayın vekiller sayın başkan duyun bizi vatandaş ne halde
Avatar
aladdin yılmaz - 3 yıl önce
leyla bacinin sözlerine katiliyorum bende ayni mağdur durumdayim ama malesef ilgilenen yok herkes ayri bi vurdumduymaz olmuş bu insanlara yazik degilmi ha bugun ha yarin diye 1,5 seneye yaklaşti sallamalari sözlerinin inandirici taraflari da kalmadi eee seçim yaklaşti gelirsiniz artik bizde size cevap veririz allah büyük..........
Avatar
yunus kardeş - 3 yıl önce
2015 yılında tamamlanmaz bence.