banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi 5. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Sonuçları Belli Oldu

Nevşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5. si düzenlenen Uluslararası Fotoğraf yarışmasında kazananlar belli oldu.

Nevşehir Belediyesi 5. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Sonuçları Belli Oldu
22 Eylül 2014 Pazartesi 10:48

banner143
Nevşehir Belediyesi 5. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Sonuçları Belli Oldu
İlgili Galeriye Git
banner134

NEVŞEHİR BELEDİYESİ 5. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

2 BİN 525 FOTOĞRAFIN KATILDIĞI YARIŞMADA İLK ÜÇÜ POLONYALI FOTOĞRAFÇILAR PAYLAŞTI

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5.  Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf  Yarışması sonuçlandı.  Yarışma için Türkiye’nin yanı sıra  çeşitli Avrupa ülkelerinden toplam 686 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı  2 bin 525 fotoğraf ile başvuruda bulundu.

Nevşehir Belediyesi’nin fotoğraf sanatının geliştirilmesi ve bu alanda aktif  bir şekilde çalışma yapanların desteklenerek, özgün sanat değerlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmak amacıyla bu yıl 5. si düzenlenen Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında ,konu manzara olarak belirlendi.

 

463’ü Türkiye’den ve 223’ü de  çeşitli Avrupa ve Afrika  ülkeleri ile Uzakdoğu ülkelerinden toplam  686 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı,  yarışma için 2525 fotoğraf  gönderiminde bulundu.

 

Merkezi İngiltere’de bulunan Fotoğraf Sanatı Federasyonu(FİAP)’nun yanı sıra Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu(TFSF)’nun da katkı sağladığı 5. Uluslararası Nevşehir Belediyesi Fotoğraf yarışmasına katılan eserler, Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde,  Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı   Prof. Mustafa Arslan, Erciyes Üniversitesi Güzel Ssanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyesi  Doç. Hakan Pehlivan, Nevşehir Müze Müdürü   Ertuğrul Murat  Gülyaz ve Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölüm Başkanı  Doç. Dr. Osman Ürper’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirildi.

Yapılan değerlendirmeler sonrasında, birinciliği yarışmaya Polonya’dan katılan Maciej Makowski elde ederken, ikinciliğe ve üçüncülüğe Polonya’dan katılan fotoğraf sanatçısı Krzysztof Browko’nun eseri layık görüldü. Seçici kurul Bulgaristan’dan yarışmaya katılan Krasimir Mataro,İngiltere’den Keith Woor ve Rusya Federasyonu’ndan Alexey Trofimov’un  fotoğraflarının da  mansiyon ödülü almasını kararlaştırdı.

8 saat süre ile devam eden değerlendirme sonrasında  5. Uluslararası Nevşehir Belediyesi Fotoğraf yarışması için belirlenen Kapadokya Fotoğrafı özel ödülünde de birinciliği  Mersin’den katılan Münevver Döle elde ederken, bu dalda ikincilik ödülü Kayseri’den Nuri Çorbacıoğlu ve üçüncülük ödülünün de Antalya’dan Fatih Özenbaş’ın fotoğrafı elde etti.

 

Seçici kurul,  FİAP en iyi fotoğrafçı ödülünü ise, bu yılki yarışmada en iyi ikinci ve üçüncülük fotoğraf  ödülünü elde eden  Polonyalı Krzysztof Browko’ya verilmesini kararlaştırdı.

5. Uluslararası Nevşehir Belediyesi Fotoğraf yarışmasında birinci olan  eser sahibine Altın Madalya, ikinciye Gümüş Madalya ve üçüncüye de Bronz Madalya verilecek. Yarışmada ayrıca 3 mansiyon ödülü de eser sahiplerine takdim edilecek.

5.  Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf  Yarışmasında bu yıl ilk kez özel ödüllerde sahiplerini bulacak.  En İyi Kapadokya Fotoğrafı Özel Ödülü elde eden eser sahibine  3000 TL ,  2. olacak eser sahibine  2000 TL ve 3.lüğü elde edecek eser sahibine de  1000 TL para ödülü verilecek. 

 

Seçici kurul değerlendirmesi ile  yarışma sonunda yapılacak sergileme için de belirlenen  30 fotoğraf sanatçısına da eser başına 100 TL ödül  verilecek.

 

Yarışmada,  FIAP En İyi Fotoğrafçıya da ödülü, Nevşehir Belediyesi tarafından önümüzdeki günlerde duyurulacak tarihte düzenlenecek bir tören ile takdim edilecek.

 

Törende,  yarışmada dereceye giren eser sahiplerinin eserlerinin sergileneceği fotoğraf sergisinin de açılışı yapılarak ,ödül almaya hak kazanan fotoğraf sanatçılarına da ödülleri takdim edilecek.

 
 Nevşehir Belediyesi 5. uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışmasının kazananları belli oldu. Nevşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5. si düzenlenen Uluslararası Fotoğraf yarışmasına 686 katılımcıdan 2 Bin 525 fotoğraf yarıştı.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver 5. Uluslararası Fotoğraf Yarışmasının sonuçları resmi twitter hesabından açıkladı.  Belediye Başkanı Ünver ayrıca TFSF'ye ve FİAP' a da fotoğraf yarışmasına vermiş oldukları destek ve katkılarından dolayı teşekkür etti.İşte 5. Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında Dereceye Giren Yarışmacılar ve Ülkeleri1. 
Maciej Makaowski - Polonya2. Krzysztof Browko - Polonya3. Krzysztof Browko - PolonyaMansiyon, Krasimir Mataro - BulgaristanMansyon, 
Keith Wood - İngiltereMansiyon, Alexey Trofimov, RusyaKapadokya Fotoğrafı  Özel Ödülü, Münevver Dölek - MersinKapadokya Fotoğrafı Özel Ödülü, Nuri Çorbacıoğlu - KayseriKapadokya Fotoğrafı Özel Ödülü, Fatih Özenbaş - AntalyaKaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.