banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi 7. Uluslar arası Kapadokya fotoğraf yarışması düzenliyor

Nevşehir Belediyesi’nce fotoğraf sanatının geliştirilmesi ve bu alanda aktif şekilde çalışma yapan amatör ve profesyonel sanatçıların desteklenerek, özgün sanat değerlerinin ortaya çıkmasına katkıda bulunmak amacıyla bu yıl 7 si düzenlenecek...

Nevşehir Belediyesi 7. Uluslar arası Kapadokya fotoğraf yarışması düzenliyor
02 Eylül 2016 Cuma 10:10

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi’nce fotoğraf sanatının geliştirilmesi ve bu alanda aktif şekilde çalışma yapan amatör ve profesyonel sanatçıların desteklenerek, özgün sanat değerlerinin ortaya çıkmasına katkıda bulunmak amacıyla bu yıl 7 si düzenlenecek Nevşehir Belediyesi Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması için duyurular , Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’na ait internet sitesinde yayınlanmaya başladı.
Yarışma konusunun Manzara olarak belirlendiği 7. Uluslararası Nevşehir Belediyesi Kapadokya Fotoğraf Yarışmasına katılmak isteyenler eserlerini, JPEG formatında 150-300 dpi çözünürlükte, kısa kenarı en az 1920 piksel boyutunda, uzun kenar en fazla 3200 piksel boyutunda, fotoğraf dosyasının boyutu en az 1 Mb ’den az ve 4 Mb ’den büyük olmayacak şekilde Türkçe olarak http://www.tfsfonayliyarismalar.org ve İngilizce olarak da /www.tfsfonayliyarismalar.org/en/ adresine yükleyerek yarışmaya katılabilecekler.
Her katılımcının en fazla 4 eser ile katılabileceği yarışmaya gönderilecek fotoğrafların paspartusuz, kenar boşluksuz ve fotoğraf üzerinde imza, işaret, logo veya tarih gibi ifadelerin yer almaması da gerekiyor. Yarışmaya eserlerin kargo, e-posta ile katılımları ise kabul edilmeyecek.
Merkezi İngiltere’de bulunan Fotoğraf Sanatı Federasyonu(FİAP)’nun yanı sıra Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu(TFSF)’nun da katkı sağladığı 7. Nevşehir Belediyesi Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışmasına amatör ve profesyonel sanatçılar katılabilecek.
Birinci olacak eser sahibine Altın Madalya, ikinciye Gümüş Madalya ve üçüncüye de Bronz Madalya’nın ödül olarak verileceği 7. Nevşehir Belediyesi Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması’nda ayrıca 3 mansiyon ödülü verilecek.
Yarışmada jüri değerlendirmesi ile yarışma sonunda yapılacak sergileme için de 30 fotoğraf belirlenecek ve eser sahiplerine de eser başına 150 TL ödül takdim edilecek. FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü ise toplamda en fazla eseri sergilenen fotoğrafçıya verilecektir.
Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Celal Korkmazer, ODÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan, AKFOD ’dan Erdem Zengin, (AFIAD) FSK’ dan Gülcan Acar, (AFIAD) FSK’ dan Mehmet Uçar, KAFSİD’den M. Turgay Bilge, UFAD’ dan Murat Ziya Öztürk, NİFOD ’dan Mustafa Doğan Şahiner ve KAFSİD’den Sami Türkay’ dan oluşacak seçici kurul üyeliğini yapacağı 7. Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışması’na katılmak isteyen amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılar, eserleri için 26 Aralık 2016 Pazartesi günü Türkiye Saati ile 23.00’de kadar internet üzerinden başvuruda bulunabilecekler.
30 Aralık 2016 Cuma günü seçici kurulun değerlendirmesinin ardından yarışma sonuçları 04 Ocak 2017 Çarşamba günü, Nevşehir Belediyesi resmi web sitesi olan www.nevsehir.bel.tr ve TFSF’ nin www.tfsf.org.tr ile http://www.tfsfonayliyarismalar.org adreslerinden duyurulacaktır açıklanacak.
7. Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğraf sanatçılarına ödülleri, daha sonra duyurulacak bir tarihte, gerçekleştirilecek bir sergi ile birlikte düzenlenecek törenle verilecek.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.