banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi : 'Bacalarınızı mutlaka temizletin'

Nevşehir’de dünden beri etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle ,sobalı evlerdeki vatandaşların sağlık kuruluşlarına Karbonmonoksit Gazı zehirlenmeleri nedeniyle yapılan başvurulardaki artış, bacaların her yıl en az bir kez temizletilmesi gerçeğini de ortaya koyuyor.

Nevşehir Belediyesi : 'Bacalarınızı mutlaka temizletin'
09 Aralık 2014 Salı 11:40

banner143
banner134
BACALARINIZI MUTLAKA TEMİZLETİN...

TEMİZLENMEYEN BACALAR , ZEHİRLENME NEDENLERİ ARASINDA

Nevşehir’de  dünden beri etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle ,sobalı evlerdeki vatandaşların sağlık kuruluşlarına Karbonmonoksit Gazı zehirlenmeleri nedeniyle yapılan başvurulardaki artış, bacaların her yıl en az bir kez temizletilmesi gerçeğini de ortaya koyuyor.  

Temizlenmeyen bacaların sobaların yakılmasıyla oluşan yüksek ısı nedeniyle bacadaki kurumun alev almasıyla ortaya çıkan ve kimi zamanda ev ve çatı bölümlerinin de  yanmasına neden olmanın yanı sıra,  ani ölümlere de neden olan Karbonmonoksit Gazı zehirlenmesine yol açtığı öteden beri bilinen bir gerçek olarak ifade ediliyor.

Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü  tarafından   4 kişiden oluşturulan ‘Baca Temizlik Ekibi’ , bu kapsamda baca temizliğini aralıksız devam ettiriyor.

Bacalarını temizletmek isteyen vatandaşlar  Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ nün  ll0 no lu telefonunu  aramak suretiyle, bu hizmetten yararlanabiliyorlar. Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.