banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi Dev Kompleks İnşaatı Sürüyor

Mülkiyeti Nevşehir Belediyesi’ne ait eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alanda yaptırılacak Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin inşaatı aralıksız sürüyor.

Nevşehir Belediyesi Dev Kompleks İnşaatı Sürüyor
14 Ocak 2014 Salı 10:07

banner143
banner134

 Mülkiyeti Nevşehir Belediyesi’ne ait eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alanda yaptırılacak Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin  inşaatı aralıksız sürüyor. Şehir içi görünümünün  değişimini sağlayacak tesisin kısa sürede tamamlanmasına yönelik çalışmalar hız kazanıyor. 


 HBC Mimarlık Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından yapımı üstlenilen Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin kapalı inşaat alanı  51 bin 486 metrekare olarak belirlendi.
Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen,  Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi kapsamında  500 araçlık iki katlı otopark,  2 katlı alış veriş merkezi ve toplamda 105 işyerinin yapılması öngörülüyor.

 Belediye hizmetlerinin daha etkin şekilde yürütülmesi için fiziki mekan anlamında da modern bir hizmet binasının da oluşturulacağı kompleks içerisinde ayrıca meydan bölümünde  sosyal etkinlikler için anfi tiyatro bölümü oluşturulacak.
Kule cephelerinde yapılacak megaboardlar ve ses sistemleri sayesinde de yine çeşitli etkinliklerin yapılabileceği bir merkeze de dönüşecek alandan binlerce kişi aynı anda yararlanabilecek.

 Modern kent oluşumunun en temel yapı sistemlerinden biri olarak da değerlendirilen ,  Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi’nin 1 yıl içerisinde hizmete kazandırılması öngörülüyor.
Nevşehir’in ana merkezinde olması nedeniyle sosyal hayatın da renklendirileceği bir yaşam alanı haline de gelecek ,  

 Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi ’nin,şehir merkezindeki sosyal, kültürel hareketliliğin artırılmasında önemli bir rol üstlenmesi de hedefleniyor.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Acil - 4 yıl önce
mart seçimine kadar yetişmesi lazım, çabuk acele edin, kış mış demeyin, seçim gidiyoooor...
Avatar
ibrahim - 4 yıl önce
helal olsun hasan ünvere böyle projeye imza attığı için gerçeten nevşehire yakışan bir belediye binası olacak
Avatar
... - 4 yıl önce
inşaat bir aydır tatil soguk hava nedeniyle.boşuna mileti kandırmayın aralıksız sürüyo diye dürüst olun biraz...
Avatar
mehmet - 4 yıl önce
yeni belediyeyi inşallah yeni başkanımız mehmet varol ile açacagız
Avatar
Bi orayla olmaz - 4 yıl önce
sadece belediye ye yönelik yatırımlarla bu iş olmaz. eski sebze hali, eski belediye çarşısı park olarak hizmet veriyor.(2 katlı bile değil) buranın yatırım amaçlı bekletildiği belli. üstelik şehrin tam göbeği.şehirde en büyük sıkıntı park yeri. ayrıca yine şehrin göbeği kasaplar çarşısı atıl vaziyette hali içler acısı.
Avatar
Seçim - 4 yıl önce
aman mart a kadar biraz yükseltinki inşaatı milleti kandırmaya çalışın. aynı adaylık sürecinde harfiyatı bitmemiş yere göstermelik temel atılıp daha sonra günlerce gece gündüz kırıcı işmakinaların çalışmaya devam ettiği gibi....
Avatar
maccanlı - 4 yıl önce
kendileri rahat etsin ve başbakana hava atsın. halkı ki takar demi niğdeli
Avatar
Bayram Ulkat - 4 yıl önce
mevsim yine kurak geçiyor. 2 - 3 sene önce yine kurak geçen bir yıldı. meteriste otüobüs beklerken biri yaşlı biri genç iki köylü vatandaş konuşuyor. bende istemedean kulak misafiri oluyorum. genç, dayı urfada bütün ekinler yanmış nolacvak halimiz. yaşlı, bizim yeyecek iki lokma ekmeğimiz bulunur elbette onu şehirliler düşünsün artık apartmanları duvarlarını yerler dedi. evet bu dev puroje çok gerekli çünkü kendi evmizin duvarlarına kıyamayızda uburası nasıl olsa ortaının malı orodan idare ederiz.