banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi Ürgüp’te seminer düzenledi

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kadın Danışma Merkezi, ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde, Ürgüp ilçesinde semineri düzenledi.Ürgüp Kılıçarslan Mesleki ve Teknik Anadolu...

Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi Ürgüp’te seminer düzenledi
26 Kasım 2016 Cumartesi 10:24

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kadın Danışma Merkezi, ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde, Ürgüp ilçesinde semineri düzenledi.
Ürgüp Kılıçarslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 9-10-11. sınıf öğrencilerinin katıldığı seminerde Toplumsal Cinsiyet, Şiddet ve Türleri, Çocuk Hakları ve 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü hakkında bilgilendirmede bulundu.
Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi yetkilisi tarafından verilen seminerde, Nevşehir Belediyesi olarak kadınların ve çocukların hakları, savunma yöntemleri ve mücadele çalışmaları için yapılan faaliyetlerde, şiddete karşı sürdürülen kararlı mücadele dile getirildi. Öğrencilerin de ilgiyle izlediği seminerde kadına yönelik şiddetin, dünyada ve Türkiye’de, eğitim, ekonomik durum, yaş ve yaşanan çevreye bakılmaksızın tüm kadınları ve dolaylı olarak toplumu etkileyen bir durum olduğu ve şiddetin bir insan hakkı ihlali olması sebebiyle de bireyi, aileyi ve toplumu derinden etkileyen hastalıklı bir ruh hali olduğu vurgulandı.
Seminerde daha fazla sayıda kadın ve çocuklara ulaşmayı ilke edilerek, her kesiminden insanlar için eşit hak ve özgürlükleri meydana getiren bir yaşam alan alanı oluşturulmasının ana misyon olarak belirlendiği ifade edildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.