banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi Ramazana Hazır

Belediyesi mahalle iftarları ve Ramazan Sokağı evleri ile ramazan hazır.

Nevşehir Belediyesi Ramazana Hazır
08 Haziran 2015 Pazartesi 22:02

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayına yönelik olarak hazırlıklarını tamamladı.  Vatandaşların daha rahat bir şekilde Ramazan ayını geçirebilmeleri için bir süreden beri çalışmalar yapan Nevşehir Belediyesi, bu yöndeki hazırlıklarını sona erdirdi.

Ramazan ayının ilk günü olan 18 Haziran 2015 Perşembe günü, Nevşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa Pazar Yerinde tahsis edilen yerde hayırsever vatandaşların da yakın ilgi ve katkıları ile iftar sofrası kuracak olan Nevşehir Belediyesi,  her gün 1500 kişinin iftar yemeğini hazırlayacak.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin de mutad denetimlerini sürdürdüğü Nevşehir’de, Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipler tarafından, sorumluluk alanına giren konularda temel gıda maddelerinin imal ve satış noktalarında işletme sahiplerine gereken uyarılar yapılıyor ve kurallara uygun hareket etmeyen esnaflara da cezai işlem tutanağı düzenleniyor.

Nevşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de, her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayı öncesinde de kent merkezindeki tüm camilerin daha iyi bir koku içerisinde olması için tulumba yardımıyla 150 kilogramı aşkın gül suyu sıkacaklar.

11 ayın sultanı Ramazan,  18 Haziran 2015 Perşembe günü, Nevşehir Kalesi’nden halk arasında Ramazan topu olarak da isimlendirilen 11 ses bombası patlatılarak karşılanacak.  
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet - 2 yıl önce
Cengiz bey bende sizin tam aksinize cocugumu uykusundan uyandirip top atisini gormesini saglamaya calisiyorum. Biz o top atisini yakindan gormek icin uzunca yola giderdik top atisi yapilinca kosturarak evimize giderdik. Yuzlerce yillik gelenek bu. Cocuklarimiz bu gelenekleri unutmamali.
Avatar
Cengiz Gökpınar - 3 yıl önce
Bu ramazanda belediyemizden ricam sahurda top atışı yapılmamasıdır.Gece çocuğum korkuyor ya da sesinden uyanıyor.Geleneklere saygılı olmakla beraber günümüz şartlarında bu gereksiz ve olumsuz durumun sonlanmasıdır.