banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi ve Berber-Kuaförler Odasından Türkiye'de Yine Bir İlk

Nevşehir Belediyesi ile Nevşehir Berber ve Kuaförler Odası Başkanlığınca ilimizde önümüzdeki günlerde uygulamaya geçirilmesi planlanan Türkiye’ye örnek çalışma ile berber ve kuaförlerin iç dizaynları tek tip ve daha modern bir hale getirilecek.

Nevşehir Belediyesi ve Berber-Kuaförler Odasından Türkiye'de Yine Bir İlk
11 Nisan 2014 Cuma 11:40

banner143
banner134

 Nevşehir Belediyesi ve Berber-Kuaförler Odasından Türkiye'de Yine Bir İlk İşyerlerinin İç Dizaynı Tek Tip Olacak

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediyesi ile Nevşehir Berber ve Kuaförler Odası Başkanlığınca ilimizde önümüzdeki günlerde uygulamaya geçirilmesi planlanan Türkiye’ye örnek çalışma ile berber ve kuaförlerin iç dizaynları tek tip ve daha modern bir hale getirilecek.

Geçtiğimiz yıl Ülkemizde bir ilke imza atarak Nevşehir’deki berber ve Kuaförlere tek kullanımlık ve hijyenik ürünler dağıtan Nevşehir Belediyesi ve Nevşehir Berber ve Kuaförler odası yine bir ilke imza atacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nevşehir Berber ve Kuaförler Odası Başkanı Cengiz Taşhan, yapılacak denetimler sonrasında çağın gereksinimlerine ayak uyduramayan, maddi sıkıntıları nedeniyle işyerinin modernizasyonunu gerçekleştiremeyen berber ve kuaförlere bu konuda destek olacaklarını dile getirdi.

Bu çalışmanın berber ve kuaför esnaflarına oldukça makul taksitlerle ödeyebileceği maddi ölçülerde gerçekleştirileceğine de dikkat çeken Taşhan, bu çalışmayı yapan iş yerlerine birer adet yıkamalı-kurutmalı çamaşır makinesi ile üzerlerinde iş yerlerinin isimlerinin de yazılı olacağı havlu hediye edileceğini ifade etti.

Nevşehir Berber ve Kuaförlerinin Türkiye’ye örnek çalışmalara imza atmayı sürdüreceğine değinen Başkan Cengiz Taşhan, “Türkiye’de Nevşehir olarak örnek bir olma çabası içerisindeyiz. Nevşehir Berberler ve Kuaförler Odası ile Nevşehir belediyemizde bu anlamda geçtiğimiz yıllarda önemli çalışmalara imza attılar. Bu yeni projemizi yine Nevşehir belediyemiz ile yapacağız. Türkiye’de şu ana kadar yapılmamış bir proje. Önümüzdeki günlerde oda olarak yapacağımız denetimlerde şu an itibariyle çağın gereksinimlerine ayak uyduramayan, gerekli modernizasyonu yapamamış olan berber ve kuaför esnaflarımızın işyerlerini modernize edeceğiz. İşyerlerimizin iç dizaynlarını oda olarak yenileceğiz. Bir işyerinin modernize olması için 6-7 bin TL maliyet gidiyor. Bu yenilenen işyerlerimize aylık 100 TL gibi taksitlerle yapılan bu çalışmanın maliyetini ödemesini sağlayacağız. Ayrıca bu yenilenen işyerlerimize yıkamalı-kurutmalı çamaşır makinesi, üzerlerinde işyerlerinin isimlerinin yazılı olduğu 15-20 adet havluları da ücretsiz olarak kendilerine vereceğiz. İnşallah önümüzdeki günlerde Nevşehir Berber ve Kuaförleri Türkiye’de örnek olacak. Bu projemizin Nevşehirli esnafımıza, vatandaşımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu arada bu tür projelerimize hep destek veren ve bizleri hiç yalnız bırakmayan Nevşehir Belediye Başkanımız Sayın Hasan Ünver’e ve belediye çalışanlarımıza da teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.