banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi Yetkilileri Arazi Yangınları Konusunda Vatandaşı Uyardı

Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri yaz sıcaklarının etkisini artırmasıyla birlikte artan arazi yangınlarına karşı vatandaşları daha dikkatli olmaları hususunda uyardı.Özellikle hafta sonlarında aileleri ile birlikte yeşil...

Nevşehir Belediyesi Yetkilileri Arazi Yangınları Konusunda Vatandaşı Uyardı
11 Temmuz 2016 Pazartesi 11:08

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri yaz sıcaklarının etkisini artırmasıyla birlikte artan arazi yangınlarına karşı vatandaşları daha dikkatli olmaları hususunda uyardı.
Özellikle hafta sonlarında aileleri ile birlikte yeşil alanlarda piknik yapacak ailelerin arazi yangınlarına karşı oldukça dikkatli davranmaları gerektiğini belirten Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların, piknik bitiminden itibaren etrafa ateşin sıçrayıp sıçramadığını kontrol etmelerini ve piknik ateşinin tam olarak söndürmeleri gerektiğini belirtti.
Arazi yangınlarının artmasında arazilerde sararan bitkilerin içerisinde çevreye rastgele atılı şişe ve çeşitli cam kırıklarının da yangınlarının meydana gelmesinde önemli bir unsur olduğuna dikkat çeken yetkililer, arazilerde güneş ışınları ile direkt temas içerisinde olabilecek şişe ve cam kırıkların arazilerden uzaklaştırılması gerektiğini ifade etti.
Yetkililer, sönmemiş sigaraların da yine araziler başta olmak üzere hububat ekili tarım alanlarının hasadı sırası ve sonrasındaki süreçte söndürülmeden atımı ile yangınların çıkışında önemli bir etken olduğunu dile getirdi.
Arazi Yangınları İle Canlılar Yok Oluyor
Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri, doğal dengenin sağlanmasında vazgeçilmez bir önem taşıyan tüm canlı varlıkların arazi yangınlarıyla birlikte yok olabileceğine dikkat çekerek, doğanın bir parçası olan tüm canlıların bu tür yangınlarla yok olmasının duyarlı yaklaşımlarla önüne geçebileceği uyarısında bulundu. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.