banner461
banner195

Nevşehir Belediyesinden 3 Bin Yeni Konut

Nevşehir Belediyesi ilimiz merkezinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile şu ana kadar yaptığı konut çalışmalarının ardından bu kez kendisi konut yapımına girişiyor.

Nevşehir Belediyesinden 3 Bin Yeni Konut
27 Şubat 2013 Çarşamba 10:36

banner143
banner134

 Nevşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz, Nevşehir Belediyesinin Belediye Kanununun kendilerine verdiği yetki çerçevesinde 3 bin konut inşa edeceğini, konutların 18 ay içerisinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

5 Bin TL Peşin, ayda 750 TL taksitle yapılacak olan konutların120 Metrekare olacağına değinen Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz, duyuru safhasına gelinen Projenin Vatandaşlardan gelen talep üzerine en kısa zamanda başlatılacağını ve konutların 18 ay içerisinde teslim edileceğini dile getirdi.

Mehmet Akif Mahallesinde, Terminalin hemen üzerinde oluşturulan yeni konut alanında inşa edilecek olan konutlara talebin yoğun olmasını beklediklerini kaydeden Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz, “Nevşehir Belediyesi olarak 5393 Sayılı Belediye Kanununun bize verdiği yetkiye dayanarak Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde, Terminalin hemen üzerindeki alanda 3 bin adet konut yapacağız. Bu konutlarla ilgili duyuru safhasındayız. 5 Bin TL Peşin Ayda 750 TL taksitle 120 metrekarelik konutlar yapacağız. Bu şartlarda ev sahibi olur musunuz diye vatandaşlarımıza soracağız. Alınan taleplere göre inşaata başlayıp 18 ayda konutları teslim edeceğiz” diye konuştu.

Gücünüzün Farkındamısınız!

“Her zaman Gücünüz Gücümüz,Gücümüz Gücünüz…!”

 

NEVŞEHİR'İN ULUSAL HABER SİTESİ : www.fibhaber.com

 

 FİB Haber Merkezi olarak “Biz hep gitmişizdir.. Kimilerinin hoşuna, kimilerinin zoruna.”

             

%100 Nevşehir Haberleri Burada… FİB Haber Farkıyla…

 

Nevşehir’in Ulusal İnternet Haber Sitesi… www.fibhaber.com


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
DELİ HASAN DEDİKLERİ DEVDİR PROJELERİ - 5 yıl önce
arkadaşlar hasan başkanimizin birde bu konutlarla ilgili müthiş bir süprizi var ev tapusunu eşinin üzerine alanlara 5000 tl indirim yapacak..
Avatar
İSA BİÇKİN - 5 yıl önce
750 tl ödeyecek asgari ücretli vatandaş evde taş mi yi̇yecek aceba
Avatar
çook geç - 5 yıl önce
belediyede çalışanlar zaten çook konut yaptılar . gerek yok başkanın yapmasına
Avatar
Mehmet Öztürk - 5 yıl önce
5 bin lira peşinat iyide şu taksit miktarı 500 lira olsa daha iyi olur sayın başkanım önerimi değerlendirmenizi rica ederim..
Avatar
Mustafa Yılmaz - 5 yıl önce
yorumlara katılıyorum. bence aylık taksit miktarının yeniden gözden geçirilmesi gerekir. buradaki amaç eğer evi olmayan vatandaşların ev sahibi olması amaçlanıyorsa bu rakamı çoğunluk ödeyemez. sayın başkanım bu konu üzerinde tekrar düşüneceğinizi umut ediyorum....
Avatar
ömer aksoy - 5 yıl önce
abi proje çok güzel en azından nevşehirdeki şu baş döndürücü ev kiralarının da önüne geçilmiş olur. yalnız yetkililer aylık taksit miktarını yeniden gözden geçirilsin 750 lira bazılarına küçük rakam olabilir ama bazılarına büyük gelir. en azından aylık taksit bence 500 lira olması gerekir saygılarımla...
Avatar
ayşe duran - 5 yıl önce
çok güzel bi düşünce ama 750tl taksiti yüksek maddi durumu olan bi insan zaten her koşulda alır biraz da maddi durumu olmayan insanları düşünerek yapılsa çok sevinirim herkes ev sahibi olsun
Avatar
hasan - 5 yıl önce @Mehmet Öztürk
tamam mehmet hallederiz