banner461

Nevşehir Belediyesi’nden Almanya’ya Tepki : Pforzheim Parkı’nın adı Değişebilir

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Almanya Parlamentosu’nun geçen günlerde aldığı karara tepki göstermeleri için kardeş şehir Pforzhem ve Neuss kentlerinin yetkililerine mektup yazdıklarını, mektuba olumsuz yanıt gelmesi halinde Pforzhem...

banner503
Nevşehir Belediyesi’nden Almanya’ya Tepki :  Pforzheim Parkı’nın adı Değişebilir
04 Haziran 2016 Cumartesi 15:40

banner143
banner134
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Almanya Parlamentosu’nun geçen günlerde aldığı karara tepki göstermeleri için kardeş şehir Pforzhem ve Neuss kentlerinin yetkililerine mektup yazdıklarını, mektuba olumsuz yanıt gelmesi halinde Pforzhem Parkı’nın adını değiştirebileceklerini söyledi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver yaptığı açıklamada, Almanya Federal Parlamentosu’nun aldığı kararın tüm Türk milletini derinden yaraladığını belirtti. Seçilmiş yerel yöneticiler olarak Nevşehir’in Pforzheim ve Neuss kardeş kentlerinin yöneticilerine mektup yazarak, karara tepki göstermelerini rica ettiklerini dile getiren Başkan Ünver, olumsuz yanıt gelmesi halinde kentteki Pforzheim Parkı’nın adını değiştireceklerini ifade etti. Başkan Ünver, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ülkemizde birçok belediyenin olduğu gibi Nevşehir Belediyesi’nin de Almanya’da iki tane kardeş kenti vardır. Pforzheim ve Neuss kentleri. Kardeş kentlerin belediye başkanlarına üzüntülerimizi ifade eden ve dostluğa sığmayacağını ifade eden mektup yazdık. Mektubumuzda ülke olarak alınan bu karara üzüldüğümüzü bir kez daha kardeş şehirlerimizin başkanlarına ifade ettik ve kardeşliğimizin bu karardan dolayı zarar görebileceğine vurgu yaptık. Seçilmiş yönetici ve yerel meclisler olarak bu duruma tepki koymalarını rica ettik, inşallah bu cevabımız olumlu neticeye gider. Gitmediği takdirde daha önce kardeşlik çerçevesinde şehrimiz merkezinde bizden önceki dönemde Pforzheim kenti olarak konulan parkın adını Dostluk ve Kardeşlik Parkı olarak çevireceğimizi ve bu teklifimizi de 7 Haziran 2016 Salı günkü Meclis toplantımızda dile getireceğimizi belirtmek isterim. Hakikaten bu dostluk ve kardeşlik ilelebet uzun dönemli ve kıyamete kadar devam edecek ise halkların yerel düzeyde de seçilmişler olarak bu işe bir tepki koymasını bekliyoruz” dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yok - 4 yıl önce
Once park yap baskanim adam akilli
Avatar
hakant - 4 yıl önce
Zaten ortada park diye bişey bırakmadınız ki, önce o kadar ağaça nasıl kıydınız, onu anlatın millete.
Avatar
hakantokgoz - 4 yıl önce
Ortada park diye bişey kalmadı ki bütün ağaçlar söküldü, parkın yarısı beton bina oldu. Hangi parktan bahsediyorsunuz.