banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi’nden Emlak Vergisi ve ÇTV uyarısı

Nevşehir Belediyesi, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) 1. Taksitlerinin alımlarını sürdürüyor.

Nevşehir Belediyesi’nden Emlak Vergisi ve ÇTV uyarısı
25 Mayıs 2016 Çarşamba 11:05

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi, 31 Mayıs2016 tarihinde sona erecek olan Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) 1. Taksitlerinin alımlarını sürdürüyor.

Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada mükelleflerin cezalı duruma düşmemeleri için Emlak ve ÇTV’lerini süresi içinde ödemeleri istendi.

Açıklamada, Emlak ve ÇTV’de 2016 yılı 1. Taksitlerinin ödeme süresinin 31 Mayıs 2016 tarihinde sona ereceği hatırlatılarak, vergilerini zamanında ödemeyenler için 6138 Sayılı Kanun gereğinde gecikme zammı uygulanacağı ifade edildi.

İşte o açıklama;

NEVŞEHİR Belediyesi Mali Hizmetler müdürlüğü 2016 yılına ilişkin Emlak Vergisi ve iş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi ile İlan Reklam Vergisi'nin 1. taksit ödeme süresinin, 31 Mayıs 2016 Salı günü sona ereceği belirtilerek mükellefler uyarıldı.

Mali Hizmetler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yılda iki dönem olarak taksitlendirilen Emlak Vergisi ve iş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi ile İlan Reklam Vergisinin birinci taksit ödeme süresinin 31 Mayıs 2016 Salı günü mesai saati bitiminde sona ereceği ifade edilerek, ödemelerin bir an önce yapılması gerektiği kaydedildi.

Açıklamada, mükelleflerin cezalı duruma düşmemeleri için Emlak Vergisi ve iş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi ile İlan Reklam Vergisi ödemelerini zamanında yapmaları çağrısında bulunuldu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.