banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi'nden Örnek Alınacak Davranış

Köylerde öğrenim gören çocuklar Nevşehir belediyesi ile Kapadokya’yı geziyor.

Nevşehir Belediyesi'nden Örnek Alınacak Davranış
14 Nisan 2015 Salı 09:49

banner143
banner134

 Nevşehir’de 4. sınıfta öğrenimlerini sürdüren 900 öğrenci için Ankara, Kapadokya ve Forum Kapadokya Alışveriş Merkezleri'ni kapsayan kültür ve sosyalleşme gezilerine başlandı.

Nevşehir’in köylerindeki ilkokulların 4. Sınıflarında eğitimlerini sürdüren 900 öğrenci için Ankara, Kapadokya ve Forum Kapadokya Alışveriş Merkezleri'ni kapsayan kültür ve sosyalleşme gezilerinin düzenlenmesine yönelik Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje, Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Belediyesi himayesinde gerçekleştirilmesi amacıyla geçtiğimiz Şubat ayında hazırlanan protokolle Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan tarafından imza altına alınmıştı.
5 yıl içerisinde Nevşehir genelindeki bütün öğrencileri kapsayacak şekilde genişletilmesi planlanan proje, düzenlenen ilk gezi ile başladı.

Öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde Kapadokya Bölgesinin değişik merkezlerini ziyaret ettiler. “Nevşehir merkez başta olmak üzere ilçelere bağlı köylerdeki ilkokul 4. sınıf öğrencilerinin kültür ve sosyalleşme gezileri” protokolü kapsamında ilk gezi Boğaz İlkokulu ve İcik İlkokulu öğrencileri ile yapıldı.

Öğrenciler öğretmenleri eşliğinde Kapadokya Bölgesinin tarihi ve turistik yerlerini gezdiler. Daha sonra Forum Kapadokya Alışveriş Merkezine gelen öğrencilere yemek ikramının ardından sinema ve alışveriş merkezinde keyifli saatler geçirdiler.

Öğrenciler, proje kapsamında ilerleyen günlerde Ankara ve İstanbul’un yanı sıra Türk kültürünün izlerini taşıyan şehirleri de daha yakından tanıma imkanı bulanacaklar.
Öğrenciler ,kendilerine sağlanan bu imkandan dolayı Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan ile Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ‘e teşekkür ettiler. 

Kapadokya İnternet Medyacılar, Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Haberini üye olmayan sitelerin kullanması yasaktır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
FATMA - 3 yıl önce
çocuklarimiz için sağlanan imkanlar çok güzel bir nevşehirli olarak çok mutlu oldum.sayin valimize ve projeyi yürütenlere sonsuz teşekkürler...(diğer köylerimize de yayilmasi dileğiyle)
Avatar
Öğrenci - 3 yıl önce
gezide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.ayrıca çok büyük emek harcayan ismail müdürüme de teşekkür ederim.
Avatar
AÇIKLAMA LÜTFEN - 3 yıl önce
bugün bu saatlerde evimizin çeşmelerinden akan şebeke suları neden sapsarı belediyeden açıklama istiyoruz.