banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi’nden Türkiye’ye Örnek Bir Öncülük Daha

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, kan toplama çalışmalarında daha hızlı ve etkin olarak yürütmesini sağlamak amacıyla tam donanımlı kan toplama tırının önümüzdeki günlerde TürkKızılayı Nevşehir Şubesi’ne bağışlanacağını söyledi.

Nevşehir Belediyesi’nden Türkiye’ye Örnek Bir Öncülük Daha
16 Mayıs 2014 Cuma 11:13

banner143
banner134
NEVŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR ÖNCÜLÜK DAHA; " TÜRK KIZILAYI NEVŞEHİR ŞUBESİ İÇİN KAN TOPLAMA TIRI ALINIYOR.."

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,   kan toplama çalışmalarında daha hızlı ve etkin olarak yürütmesini sağlamak amacıyla tam donanımlı kan toplama tırının önümüzdeki günlerde  TürkKızılayı Nevşehir Şubesi’ne bağışlanacağını söyledi.

Türk Kızılayı Nevşehir Şube Başkanı Cengiz Gülen ve yönetim kurulu üyesi Öcal Oğuz,Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i ziyaret ettiler.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, bir süre önce Türk Kızılayı Nevşehir Şubesi’nin nüfus oranlaması yapıldığında ülke genelinde en fazla kan toplayan şubelerden biri olmasının kendilerini sevindirdiğini belirterek, kan toplama çalışmalarının daha yaygın hale getirilmesinin yanı sıra bu kapsamlı hizmetlerle daha hızlı ve standart bir yapının ortaya çıkartılması amacıyla kan toplama tırının Nevşehir Belediyesi tarafından satın alınarak Türk Kızılayı Nevşehir Şubesi’ne bağışlanacağını daha önce açıkladığını hatırlattı.

Ünver, bu süreçte Türk Kızılayı’nın elinde sadece bir kan toplama tırının bulunduğunu belirterek, önümüzdeki günlerde Nevşehir Belediyesi tarafından satın alınacak bir tır ve dorsesinin bu düzeyde dizayn edilerek önümüzdeki günlerde Türk Kızılayı Nevşehir Şubesi’ne, Türk Kızılayı’nın ikinci kan toplama tırı olarak bağışlanacağını belirtti.

Türk Kızılayı Nevşehir Şube Başkanı Cengiz Gülen’de,  Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi için oldukça büyük bir fiziki alt yapı desteği olacak Kan Toplama Tırı’nın kendilerinin daha yoğun bir çalışma ortaya koymaları için de önemli bir unsun olacağını dile getirerek ,yapılan katkılardan dolayı Belediye Başkanı Ünver’e teşekkür etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.