banner461

Nevşehir Borsa Kavşağındaki Saat Kulesi Şimdi Bir Başka Güzel

Aksaray Caddesi üzerindeki Borsa Kavşağı’nda yer alan Saat Kulesi’nin görselliğinin daha etkin hale getirilmesi yönündeki çalışmalar tamamlandı. 15 metre yüksekliğindeki saat kulesi, yapılan düzenleme ile birlikte oldukça farklı bir güzellik kazandı.

banner503
Nevşehir Borsa Kavşağındaki Saat Kulesi Şimdi Bir Başka Güzel
14 Temmuz 2014 Pazartesi 11:49

banner143
banner134
 Aksaray Caddesi üzerindeki Borsa Kavşağı’nda yer alan Saat Kulesi’nin görselliğinin daha etkin hale getirilmesi yönündeki çalışmalar tamamlandı.  15 metre yüksekliğindeki saat kulesi, yapılan düzenleme ile birlikte oldukça farklı bir güzellik kazandı.
Şehir merkezinin en önemli arterlerinden biri olan Aksaray Caddesi’nin başlangıç noktası konumundaki Borsa Kavşağı’nda 2005 yılında Nevşehir Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan 15 metre yüksekliğindeki Saat Kulesi, yapılan düzenleme ile birlikte farklı bir güzelliğe büründü.
Çalışmalarla Nevşehir Belediyesi’nin uluslararası düzeyde yakın işbirliği içerisinde olduğu UN HABİTAT  ve Dünya Birleşmiş Kentler Federasyonu (FMCU-UTO), Uluslararası Yerel Yönetimler Birliği (IULA) ve Dünya Büyükşehirler Birliği (METROPOLİS)Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler gibi uluslararası kuruluşların bir araya gelmesiyle Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in konsey üyeliği ve yönetiminde yer aldığı Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler gibi  önemli sivil toplum örgütlerinin levhaları da,  kulenin dört bir yanını süslerken  Nevşehir’in Dünya Barış Kenti konumu da daha belirgin bir şekilde ortaya kondu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hüseyin50 - 6 yıl önce
hadi yine iyisiniz enişteniz reklam işi yapıy kaç kişiynen mi kafasına göre.