banner461
banner195

Nevşehir Çarşı pazarda bayram hareketliliği başladı

Nevşehir'de Ramazan Bayramı öncesinde çarşı pazarda hareketlilik artarak devam ediyor.

Nevşehir Çarşı pazarda bayram hareketliliği başladı
15 Temmuz 2015 Çarşamba 23:59

banner143
Nevşehir'de Esnaf hareketlilikten umutlu
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir'de Ramazan Bayramı öncesinde çarşı pazarda hareketlilik artarak devam ediyor. Piyasadaki bu hareketlilik, Başbakan Yardımcısı ve Hükumet Sözcüsü Bülent Arınç'tan gelen emekli maaşlarına erken ödeme müjdesiyle ivme kazandı.

İlimiz Nevşehir'de Ramazan bayramının yaklaşmasıyla, artan bayram alışverişleri piyasaya yaradı. Esnaflar, hareketlilikten memnun olduklarını dile getirirken, ekonomik istikrarla beraber hareketliliğin devam etmesini beklediklerini kaydetti.

Bayram ayakkabıdan lokuma,kuruyemişten berbere, konfeksiyoncusundan ulaşıma ve kolonyaya kadar birçok sektöre hareket getirdi.

Aynı zamanda Bayram sebebiyle memleketlerine gitmeye hazırlanan vatandaşlar için Nevşehir'den Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere yolcu trafiğinin yoğun olduğu yerlere sefer yapan otobüslere vatandaşların mağdur olmaması için ek seferler konuldu; bayramda misafirlere en çok ikram edilen çikolata ve kolonyalar marketteki raflarda yerini aldı.

Esnaf hareketlilikten umutlu

Bayramdaki hareketlilikle ilgili soruları yanıtlayan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan Bayramı dolayısıyla çarşı pazarda hareketlilik yaşandığını ve piyasaların bayram alışverişi nedeniyle canlandığını belirterek, bayram alışverişlerinde küçük esnaf ve sanatkarın unutulmamasını istedi.

xRamazan Bayramı alışverişleri nedeniyle çarşı-pazarda yoğun bir hareketlilik yaşandığını belirten Palandöken, “Bayram tatilinin kısa olması nedeniyle şehir dışına çıkış uzun bayram tatillerindekine göre daha az olacak. Vatandaşlarımızın kısa tatil nedeniyle bayramlarını evlerinde geçirecek olması, çarşı pazara canlılık getirecektir. Geçmiş bayramlardaki satışlara oranla bu yılki bayramda daha çok yaşanacak canlılık da, küçük esnaf ve sanatkarımızı daha çok sevindirecektir. Bu kısa bayram tatili sürecinde küçük esnaf ve sanatkarımız unutulmamalıdır” ifadelerini kullandı.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.